360°- anskuelse
Kraftig fast hjul - polyuretanhjul - hjul Ø 80 til 500 mm - konstruktionshøjde 112 til 600 mm - lastkapacitet 180 til 4500 kg
Indsatsområde
- Det kraftige faste hjul er ideelt til brug på fliser, ru beton og ujævne, hårde gulve.
- Hjulkroppen med dobbelte kuglelejer er lavet af specialstøbejern, den påstøbte, cylindriske bane er lavet af polyurethan med ca. 95° Shore A.
- Det tunge hus er lavet af galvaniseret stålplade til hjul op til 200 mm i diameter og af svejset stål til hjul over 250 mm i diameter.
- Den kraftige valse har et elastisk, støjsvagt og afsmitningsfrit løb med minimal slidstyrke og er modstandsdygtig over for mange aggressive medier.
- Rullen er særligt modstandsdygtig over for stød og slag.
- Hjulkropmateriale - specialgråt støbejern
- Slidbanemateriale - støbt polyurethan, ca. 95° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stål eller svejset stålkonstruktion
- Lejer - 2 kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 500 mm
- Hjulbredde - 30 til 100 mm
- Højde - 112 til 600 mm
- Panelmål - 100 x 85 til 250 x 200 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 210 x 160 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 19 mm
- Belastningsevne - 180 til 4500 kg
| Fra DKK 295,00 |
| inkl. momsDKK 295,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (18)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
tallerken
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952930023596
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 36 mm |
| Kapacitet | 112 mm |
| højde | 100 x 85 mm |
| tallerken | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 180 kg |
Varenr.: 952930012597
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| Kapacitet | 132 mm |
| højde | 100 x 85 mm |
| tallerken | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 200 kg |
Varenr.: 952930012599
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 145 mm |
| højde | 110 x 95 mm |
| tallerken | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 300 kg |
Varenr.: 952930012600
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 159 mm |
| højde | 95 x 110 mm |
| tallerken | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 250 kg |
Varenr.: 952930012601
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 159 mm |
| højde | 110 x 95 mm |
| tallerken | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 300 kg |
Varenr.: 952930012602
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 185 mm |
| højde | 140 x 110 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 400 kg |
Varenr.: 952930012605
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 189 mm |
| højde | 145 x 110 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 550 kg |
Varenr.: 952930012604
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 214 mm |
| højde | 170 x 145 mm |
| tallerken | 140 x 105 mm |
| hulstørrelse | 15 mm |
| Hul Ø | 800 kg |
Varenr.: 952930028529
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 245 mm |
| højde | 145 x 110 mm |
| tallerken | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 1000 kg |
Varenr.: 952930012608
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 264 mm |
| højde | 175 x 140 mm |
| tallerken | 140 x 105 mm |
| hulstørrelse | 15 mm |
| Hul Ø | 1200 kg |
Varenr.: 952930012609
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 310 mm |
| højde | 200 x 160 mm |
| tallerken | 160 x 120 mm |
| hulstørrelse | 15 mm |
| Hul Ø | 1200 kg |
Varenr.: 952930012610
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 310 mm |
| højde | 200 x 160 mm |
| tallerken | 160 x 120 mm |
| hulstørrelse | 15 mm |
| Hul Ø | 1500 kg |
Varenr.: 952930012623
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 100 mm |
| Kapacitet | 310 mm |
| højde | 200 x 160 mm |
| tallerken | 160 x 120 mm |
| hulstørrelse | 15 mm |
| Hul Ø | 2200 kg |
Varenr.: 952930012624
Udførelse
| hjuldiameter | 300 mm |
| Hjul bredde | 70 mm |
| Kapacitet | 346 mm |
| højde | 200 x 160 mm |
| tallerken | 160 x 120 mm |
| hulstørrelse | 15 mm |
| Hul Ø | 1800 kg |
Varenr.: 952930012625
Udførelse
| hjuldiameter | 300 mm |
| Hjul bredde | 100 mm |
| Kapacitet | 380 mm |
| højde | 200 x 160 mm |
| tallerken | 160 x 120 mm |
| hulstørrelse | 17 mm |
| Hul Ø | 2800 kg |
Varenr.: 952930012627
Udførelse
| hjuldiameter | 350 mm |
| Hjul bredde | 100 mm |
| Kapacitet | 430 mm |
| højde | 250 x 200 mm |
| tallerken | 210 x 160 mm |
| hulstørrelse | 19 mm |
| Hul Ø | 3000 kg |
Varenr.: 952930012629
Udførelse
| hjuldiameter | 400 mm |
| Hjul bredde | 100 mm |
| Kapacitet | 490 mm |
| højde | 250 x 200 mm |
| tallerken | 210 x 160 mm |
| hulstørrelse | 19 mm |
| Hul Ø | 3500 kg |
Varenr.: 952930012631
Udførelse
| hjuldiameter | 500 mm |
| Hjul bredde | 100 mm |
| Kapacitet | 600 mm |
| højde | 250 x 200 mm |
| tallerken | 210 x 160 mm |
| hulstørrelse | 19 mm |
| Hul Ø | 4500 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 227,00 |
| inkl. momsDKK 227,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Dette produkt er tilbehør til...
Bedømmelser
samlede anmeldelser
5.0 von 5.0 af stjerner
/
1 Anmeldelser
Bewertungsübersicht
| 5 stjerne |
|
(1) |
| 4 stjerne |
|
(0) |
| 3 stjerne |
|
(0) |
| 2 stjerne |
|
(0) |
| 1 stjerne |
|
(0) |
De fleste positiv bedømmelse vs. kritisk gennemgang
Mario Eckert
superQalität
kommentarer kunde