Yverpapir UdderoClean - Størrelse 22 x 23 og 21 x 21 cm - Pk. a 2 og 6 stk. - Pris pr. pakke

Indsatsområde
  • UdderoClean yverpapir er velegnet til rengøring af yveret før malkning og anvendes inden for mælkeproduktion.
Beskrivelse
  • UdderoClean yverpapir er beregnet til vådrensning af yver i mælkeproduktionen. Det består af 100 % jomfrufiber, er uden papkerne og er ifølge producenten egnet til kontakt med fødevarer.
  • Papiret udmærker sig ved en høj sugeevne, fnugfrihed og høj vådstyrke. Krepp-strukturen understøtter den mekaniske rengøring og kan bidrage til stimulering af yveret. Yverpapiret er blandt andet velegnet til anvendelse sammen med KerbaWash og yvervaskelotion.
Tekniske data
  • Arkstørrelse - 21 x 21 og 22 x 23 cm
  • Pakning - 2 og 6 stk. (á 800 og á 1000 ark)
  • Pris pr. pakke
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Arkstørrelse
VE
Antal ark
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 893715871000
Udførelse
Arkstørrelse22 x 23 cm
VE2 stk.
Antal ark800 ark
Produktsikkerhed
DKK 207,00
(DKK 103,50 / stk.)
inkl. momsDKK 207,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 893715800000
Udførelse
Arkstørrelse22 x 23 cm
VE6 stk.
Antal ark800 ark
Produktsikkerhed
DKK 544,00
(DKK 90,67 / stk.)
inkl. momsDKK 544,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 893715895000
Udførelse
Arkstørrelse21 x 21 cm
VE6 stk.
Antal ark1000 ark
Produktsikkerhed
DKK 618,00
(DKK 103,00 / stk.)
inkl. momsDKK 618,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Yverpapir, Yverpapir UdderoClean, UdderoClean, Yverpapirrulle, Yverpapirruller, Yverrengøring, Yverhygiejne, Yverpleje, Mælkeproduktion, Malkehygiejne, Vådrensning, Rengøring af yver, Hygiejne, Rengøring, KerbaWash, Yvervaskelotion, 2 x 200 ark, Jomfrufiber, Albert Kerbl, Kerbl, Albert Kerbl GmbH