Velcro-skive - PFERD - Korund A Compact - Ø 115 hhv. 125 mm - VE 50 stk. - pris pr. VE

Indsatsområde
  • Velcro-skiven er velegnet til fin- og finslibning af store flader
  • til stort set alle materialer.
Beskrivelse
  • Velcro-skiven har en meget lang levetid, Slibemidlet Korund A har en selvslibende effekt.
Tekniske data
  • Slibemidler - Korund A kompaktkorn
  • Diameter - 115 eller 125 mm
  • Kornstørrelse - 120 til 1200
  • anbef. omdrejningstal - 4600 til 5000 min-¹
  • maks. till. omdrejningstal - 4850 til 5300 min-¹
  • VE - 50 stk.
  • pris pr. VE
Udførelse (18)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Diameter
Kornstørrelse
anbef. omdrejningstal
maks. till. omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 658342870004
Udførelse
BetegnelseKR 115 A 120 CK
Diameter115 mm
Kornstørrelse120
anbef. omdrejningstal5000 min-¹
maks. till. omdrejningstal5300 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 430,00
(DKK 8,60 / stk.)
inkl. momsDKK 430,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658342870006
Udførelse
BetegnelseKR 115 A 180 CK
Diameter115 mm
Kornstørrelse180
anbef. omdrejningstal5000 min-¹
maks. till. omdrejningstal5300 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 430,00
(DKK 8,60 / stk.)
inkl. momsDKK 430,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658342870008
Udførelse
BetegnelseKR 115 A 240 CK
Diameter115 mm
Kornstørrelse240
anbef. omdrejningstal5000 min-¹
maks. till. omdrejningstal5300 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 430,00
(DKK 8,60 / stk.)
inkl. momsDKK 430,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658342870010
Udførelse
BetegnelseKR 115 A 320 CK
Diameter115 mm
Kornstørrelse320
anbef. omdrejningstal5000 min-¹
maks. till. omdrejningstal5300 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 430,00
(DKK 8,60 / stk.)
inkl. momsDKK 430,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658342870012
Udførelse
BetegnelseKR 115 A 400 CK
Diameter115 mm
Kornstørrelse400
anbef. omdrejningstal5000 min-¹
maks. till. omdrejningstal5300 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 430,00
(DKK 8,60 / stk.)
inkl. momsDKK 430,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658342870014
Udførelse
BetegnelseKR 115 A 600 CK
Diameter115 mm
Kornstørrelse600
anbef. omdrejningstal5000 min-¹
maks. till. omdrejningstal5300 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 430,00
(DKK 8,60 / stk.)
inkl. momsDKK 430,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658342870016
Udførelse
BetegnelseKR 115 A 800 CK
Diameter115 mm
Kornstørrelse800
anbef. omdrejningstal5000 min-¹
maks. till. omdrejningstal5300 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 430,00
(DKK 8,60 / stk.)
inkl. momsDKK 430,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658342870018
Udførelse
BetegnelseKR 115 A 1000 CK
Diameter115 mm
Kornstørrelse1000
anbef. omdrejningstal5000 min-¹
maks. till. omdrejningstal5300 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 430,00
(DKK 8,60 / stk.)
inkl. momsDKK 430,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 658342870020
Udførelse
BetegnelseKR 115 A 1200 CK
Diameter115 mm
Kornstørrelse1200
anbef. omdrejningstal5000 min-¹
maks. till. omdrejningstal5300 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 430,00
(DKK 8,60 / stk.)
inkl. momsDKK 430,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658342870104
Udførelse
BetegnelseKR 125 A 120 CK
Diameter125 mm
Kornstørrelse120
anbef. omdrejningstal4600 min-¹
maks. till. omdrejningstal4850 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 496,00
(DKK 9,92 / stk.)
inkl. momsDKK 496,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658342870106
Udførelse
BetegnelseKR 125 A 180 CK
Diameter125 mm
Kornstørrelse180
anbef. omdrejningstal4600 min-¹
maks. till. omdrejningstal4850 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 496,00
(DKK 9,92 / stk.)
inkl. momsDKK 496,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658342870108
Udførelse
BetegnelseKR 125 A 240 CK
Diameter125 mm
Kornstørrelse240
anbef. omdrejningstal4600 min-¹
maks. till. omdrejningstal4850 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 496,00
(DKK 9,92 / stk.)
inkl. momsDKK 496,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658342870110
Udførelse
BetegnelseKR 125 A 320 CK
Diameter125 mm
Kornstørrelse320
anbef. omdrejningstal4600 min-¹
maks. till. omdrejningstal4850 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 496,00
(DKK 9,92 / stk.)
inkl. momsDKK 496,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658342870112
Udførelse
BetegnelseKR 125 A 400 CK
Diameter125 mm
Kornstørrelse400
anbef. omdrejningstal4600 min-¹
maks. till. omdrejningstal4850 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 496,00
(DKK 9,92 / stk.)
inkl. momsDKK 496,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658342870114
Udførelse
BetegnelseKR 125 A 600 CK
Diameter125 mm
Kornstørrelse600
anbef. omdrejningstal4600 min-¹
maks. till. omdrejningstal4850 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 496,00
(DKK 9,92 / stk.)
inkl. momsDKK 496,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658342870116
Udførelse
BetegnelseKR 125 A 800 CK
Diameter125 mm
Kornstørrelse800
anbef. omdrejningstal4600 min-¹
maks. till. omdrejningstal4850 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 496,00
(DKK 9,92 / stk.)
inkl. momsDKK 496,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658342870118
Udførelse
BetegnelseKR 125 A 1000 CK
Diameter125 mm
Kornstørrelse1000
anbef. omdrejningstal4600 min-¹
maks. till. omdrejningstal4850 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 496,00
(DKK 9,92 / stk.)
inkl. momsDKK 496,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658342870120
Udførelse
BetegnelseKR 125 A 1200 CK
Diameter125 mm
Kornstørrelse1200
anbef. omdrejningstal4600 min-¹
maks. till. omdrejningstal4850 min-¹
VE50 stk.
Produktsikkerhed
DKK 496,00
(DKK 9,92 / stk.)
inkl. momsDKK 496,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Velcro-skive, Velcro skive, Velcro-rondel, Velcro-rondeller, Velcro rondel, Velcro rondeller, PFERD, PFERD velcro-skive, PFERD velcro-rondel, Korund, Korund-velcro-skive, Slibemidler, Slibemiddel, Slibetilbehør, Finslibning, Finslibning, slibning, velcro