Spånpladeskrue PowerFast II - med trin-forsænket hoved - Længde 50 til 180 mm - Ø 5,0 til 6,0 mm - Pakning 100 til 200 stk. - Pris pr. pakning

Indsatsområde
  • Træskruen PowerFast II er ideel til samling af dele af massivt træ, limtræ, krydslamineret tømmer (CLT), finertræ, træbaserede plader osv. Den anvendes i bærende trækonstruktioner samt til samling af metaldel på træ, f.eks. metalbeslag, vinkler, bjælkesko og andre metal- og træforbindelser.
Beskrivelse
  • Træskruen PowerFast II er elforzinket og blå passiveret. Den har delgevind, indvendig stjerne-kærv (TX) og et trin-forsænket hoved. Det trin-forsænkede hoved kan, ligesom et almindeligt undersænket hoved, nemt forsænkes plant med overfladen. På grund af den store hoveddiameter har det den ekstra fordel, at det giver højere udtræksværdier. Takket være delgevindet gør skruen det muligt at trække træelementer tæt sammen. Spidsen på FPF II STP skruen har tre ribber, der sikrer hurtig kontakt og forboring. Den øgede gevindstigning reducerer skruetiden væsentligt. Takket være fræseribberne på skaftet i kombination med kernens fræsegeometri reduceres iskruningsmodstanden mærkbart.
Tekniske data
  • Materiale - Stål, elforzinket, blå passiveret
  • Godkendelse - ETA-19/0175
  • Diameter - 5,0 til 6,0 mm
  • Længde - 50 til 180 mm
  • Kærv - TX 25 til TX 30
  • Gevindlængde - 30 til 70 mm
  • Pakning - 100 til 200 stk.
  • Pris pr. pakning
Udførelse (12)
grænse udvælgelse
Ø
Længde
Kærv
Gevindlængde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Ø Længde Kærv Gevindlængde VE pris ex. moms
928100561777 5,0 mm 50 mm TX25 30 mm 200 stk.
DKK 232,04
(DKK 1,16 / stk.)
inkl. momsDKK 232,04
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,04
Produktsikkerhed
928100561778 5,0 mm 60 mm TX25 36 mm 200 stk.
DKK 258,27
(DKK 1,29 / stk.)
inkl. momsDKK 258,27
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,27
Produktsikkerhed
928100561782 6,0 mm 60 mm TX30 36 mm 100 stk.
DKK 143,26
(DKK 1,43 / stk.)
inkl. momsDKK 143,26
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,26
Produktsikkerhed
928100561779 5,0 mm 80 mm TX25 45 mm 200 stk.
DKK 302,66
(DKK 1,51 / stk.)
inkl. momsDKK 302,66
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,66
Produktsikkerhed
928100561783 6,0 mm 80 mm TX30 45 mm 100 stk.
DKK 167,47
(DKK 1,67 / stk.)
inkl. momsDKK 167,47
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,47
Produktsikkerhed
928100561780 5,0 mm 100 mm TX25 60 mm 100 stk.
DKK 176,55
(DKK 1,77 / stk.)
inkl. momsDKK 176,55
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,55
Produktsikkerhed
928100561784 6,0 mm 100 mm TX30 60 mm 100 stk.
DKK 196,73
(DKK 1,97 / stk.)
inkl. momsDKK 196,73
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,73
Produktsikkerhed
928100561781 5,0 mm 120 mm TX25 70 mm 100 stk.
DKK 206,82
(DKK 2,07 / stk.)
inkl. momsDKK 206,82
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,82
Produktsikkerhed
928100561785 6,0 mm 120 mm TX30 70 mm 100 stk.
DKK 230,02
(DKK 2,30 / stk.)
inkl. momsDKK 230,02
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,02
Produktsikkerhed
928100561786 6,0 mm 140 mm TX30 70 mm 100 stk.
DKK 268,36
(DKK 2,68 / stk.)
inkl. momsDKK 268,36
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,36
Produktsikkerhed
928100561787 6,0 mm 160 mm TX30 70 mm 100 stk.
DKK 317,79
(DKK 3,18 / stk.)
inkl. momsDKK 317,79
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,79
Produktsikkerhed
928100561788 6,0 mm 180 mm TX30 70 mm 100 stk.
DKK 378,32
(DKK 3,78 / stk.)
inkl. momsDKK 378,32
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 3,32
Produktsikkerhed
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Spånpladeskrue, Træskrue, PowerFast, PowerFast II, FPF, FPF II STP, fischer FPF, Spånpladeskrue FPF, Træskrue FPF, Torx, Spånpladeskruer Torx, Træskrue Torx, Trækonstruktion, Bjælkefastgørelse, Metal-træforbindelse, Forbindelsesteknik, Fastgørelsesteknik