Spånpladeskrue PowerFast II - med trin-forsænket hoved - Længde 50 til 180 mm - Ø 5,0 til 6,0 mm - Pakning 100 til 200 stk. - Pris pr. pakning

Indsatsområde
  • Træskruen PowerFast II er ideel til samling af dele af massivt træ, limtræ, krydslamineret tømmer (CLT), finertræ, træbaserede plader osv. Den anvendes i bærende trækonstruktioner samt til samling af metaldel på træ, f.eks. metalbeslag, vinkler, bjælkesko og andre metal- og træforbindelser.
Beskrivelse
  • Træskruen PowerFast II er elforzinket og blå passiveret. Den har delgevind, indvendig stjerne-kærv (TX) og et trin-forsænket hoved. Det trin-forsænkede hoved kan, ligesom et almindeligt undersænket hoved, nemt forsænkes plant med overfladen. På grund af den store hoveddiameter har det den ekstra fordel, at det giver højere udtræksværdier. Takket være delgevindet gør skruen det muligt at trække træelementer tæt sammen. Spidsen på FPF II STP skruen har tre ribber, der sikrer hurtig kontakt og forboring. Den øgede gevindstigning reducerer skruetiden væsentligt. Takket være fræseribberne på skaftet i kombination med kernens fræsegeometri reduceres iskruningsmodstanden mærkbart.
Tekniske data
  • Materiale - Stål, elforzinket, blå passiveret
  • Godkendelse - ETA-19/0175
  • Diameter - 5,0 til 6,0 mm
  • Længde - 50 til 180 mm
  • Kærv - TX 25 til TX 30
  • Gevindlængde - 30 til 70 mm
  • Pakning - 100 til 200 stk.
  • Pris pr. pakning
Udførelse (12)
grænse udvælgelse
Ø
Længde
Kærv
Gevindlængde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 928100561777
Udførelse
Ø5,0 mm
Længde50 mm
KærvTX25
Gevindlængde30 mm
VE200 stk.
Produktsikkerhed
DKK 232,04
(DKK 1,16 / stk.)
inkl. momsDKK 232,04
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,04
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928100561778
Udførelse
Ø5,0 mm
Længde60 mm
KærvTX25
Gevindlængde36 mm
VE200 stk.
Produktsikkerhed
DKK 258,27
(DKK 1,29 / stk.)
inkl. momsDKK 258,27
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,27
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928100561782
Udførelse
Ø6,0 mm
Længde60 mm
KærvTX30
Gevindlængde36 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 143,26
(DKK 1,43 / stk.)
inkl. momsDKK 143,26
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,26
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928100561779
Udførelse
Ø5,0 mm
Længde80 mm
KærvTX25
Gevindlængde45 mm
VE200 stk.
Produktsikkerhed
DKK 302,66
(DKK 1,51 / stk.)
inkl. momsDKK 302,66
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,66
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928100561783
Udførelse
Ø6,0 mm
Længde80 mm
KærvTX30
Gevindlængde45 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 167,47
(DKK 1,67 / stk.)
inkl. momsDKK 167,47
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,47
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928100561780
Udførelse
Ø5,0 mm
Længde100 mm
KærvTX25
Gevindlængde60 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 176,55
(DKK 1,77 / stk.)
inkl. momsDKK 176,55
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,55
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928100561784
Udførelse
Ø6,0 mm
Længde100 mm
KærvTX30
Gevindlængde60 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 196,73
(DKK 1,97 / stk.)
inkl. momsDKK 196,73
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,73
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928100561781
Udførelse
Ø5,0 mm
Længde120 mm
KærvTX25
Gevindlængde70 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 206,82
(DKK 2,07 / stk.)
inkl. momsDKK 206,82
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,82
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928100561785
Udførelse
Ø6,0 mm
Længde120 mm
KærvTX30
Gevindlængde70 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 230,02
(DKK 2,30 / stk.)
inkl. momsDKK 230,02
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,02
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928100561786
Udførelse
Ø6,0 mm
Længde140 mm
KærvTX30
Gevindlængde70 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 268,36
(DKK 2,68 / stk.)
inkl. momsDKK 268,36
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,36
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928100561787
Udførelse
Ø6,0 mm
Længde160 mm
KærvTX30
Gevindlængde70 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 317,79
(DKK 3,18 / stk.)
inkl. momsDKK 317,79
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,79
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 928100561788
Udførelse
Ø6,0 mm
Længde180 mm
KærvTX30
Gevindlængde70 mm
VE100 stk.
Produktsikkerhed
DKK 378,32
(DKK 3,78 / stk.)
inkl. momsDKK 378,32
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 3,32
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Spånpladeskrue, Træskrue, PowerFast, PowerFast II, FPF, FPF II STP, fischer FPF, Spånpladeskrue FPF, Træskrue FPF, Torx, Spånpladeskruer Torx, Træskrue Torx, Trækonstruktion, Bjælkefastgørelse, Metal-træforbindelse, Forbindelsesteknik, Fastgørelsesteknik