Slibestifter - Hårdhed O - Korundblanding - Kugle - keramisk binding - "PFERD" - VE 5 og 10 stk. - Pris pr. VE

Indsatsområde
  • Kuglestift til bearbejdning af uhærdet, ikke-hærdet stål op til 1200 N/mm² og til komponenter af stålstøbning
  • specielt til kantbrug med høj formstabilitet
Beskrivelse
  • Originalt PFERD-mærkevareprodukt
  • høj formstabilitet
  • Slibestifter med hårdhed O opnår deres bedste ydelse ved en skærehastighed på 25 til 40 m/s
  • som drivmaskiner kan der anvendes bøjelige aksler, elektriske ligeslibere og trykluftsligeslibere
Tekniske data
  • anbefalet skærehastighed - 25-40 m/s
  • Hårdhed - O i henhold til ISO 525
  • Materiale slibehoved - slibekornblanding bestående af en keramisk binding og lyserød Ædelkorund
  • Binding - keramisk
  • Materiale skaft - stål
  • VE - 5 og 10 stk.
Udførelse (26)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Hoved-Ø
Kornstørrelse
Skaft-Ø x skaftlængde
Maks. till. omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Hoved-Ø Kornstørrelse Skaft-Ø x skaftlængde Maks. till. omdrejningstal VE pris ex. moms
652309101018 KU 03 3 AR 100 O 5 V Ø3mm K100 Ø3mm x 30mm 300200 1/min 10 stk.
DKK 188,00
(DKK 18,80 / stk.)
inkl. momsDKK 188,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101049 KU 05 6 AR 100 O 5 V Ø5mm K100 Ø6mm x 40mm 190900 1/min 10 stk.
DKK 188,00
(DKK 18,80 / stk.)
inkl. momsDKK 188,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101100 KU 05 3 AR 60 O 5 V Ø5mm K60 Ø3mm x 30mm 190900 1/min 10 stk.
DKK 188,00
(DKK 18,80 / stk.)
inkl. momsDKK 188,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101094 KU 05 3 AR 100 O 5 V Ø5mm K100 Ø3mm x 30mm 190900 1/min 10 stk.
DKK 188,00
(DKK 18,80 / stk.)
inkl. momsDKK 188,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101148 KU 08 6 AR 46 O 5 V Ø8mm K46 Ø6mm x 40mm 119300 1/min 10 stk.
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101155 KU 08 6 AR 80 O 5 V Ø8mm K80 Ø6mm x 40mm 119300 1/min 10 stk.
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101568 KU 08 3 AR 80 O 5 V Ø8mm K80 Ø3mm x 30mm 116200 1/min 10 stk.
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101490 KU 10 6 AR 46 O 5 V Ø10mm K46 Ø6mm x 40mm 95400 1/min 10 stk.
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101537 KU 10 3 AR 80 O 5 V Ø10mn K80 Ø3mm x 30mm 83300 1/min 10 stk.
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309100981 KU 03 6 AR 100 O 5 V Ø3mm K100 Ø6mm x 40mm 317300 1/min 10 stk.
DKK 188,00
(DKK 18,80 / stk.)
inkl. momsDKK 188,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101056 KU 05 6 AR 60 O 5 V Ø5mm K60 Ø6mm x 40mm 190900 1/min 10 stk.
DKK 188,00
(DKK 18,80 / stk.)
inkl. momsDKK 188,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101605 KU 13 3 AR 46 O 5 V Ø13mm K46 Ø3mm x 30mm 54000 1/min 10 stk.
DKK 214,00
(DKK 21,40 / stk.)
inkl. momsDKK 214,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101520 KU 10 3 AR 46 O 5 V Ø10mm K46 Ø3mm x 30mm 83300 1/min 10 stk.
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101551 KU 08 3 AR 46 O 5 V Ø8mm K46 Ø3mm x 30mm 116200 1/min 10 stk.
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101506 KU 10 6 AR 80 O 5 V Ø10mm K80 Ø6mm x 40mm 95400 1/min 10 stk.
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101223 KU 13 6 AR 80 O 5 V Ø13mm K80 Ø6mm x 40mm 73400 1/min 10 stk.
DKK 214,00
(DKK 21,40 / stk.)
inkl. momsDKK 214,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101216 KU 13 6 AR 46 O 5 V Ø13mm K46 Ø6mm x 40mm 73400 1/min 10 stk.
DKK 214,00
(DKK 21,40 / stk.)
inkl. momsDKK 214,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101612 KU 13 3 AR 80 O 5 V Ø13mm K80 Ø3mm x 30mm 54000 1/min 10 stk.
DKK 214,00
(DKK 21,40 / stk.)
inkl. momsDKK 214,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101285 KU 16 6 AR 60 O 5 V Ø16mm K60 Ø6mm x 40mm 59600 1/min 10 stk.
DKK 254,00
(DKK 25,40 / stk.)
inkl. momsDKK 254,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101278 KU 16 6 AR 30 O 5 V Ø16mm K30 Ø6mm x 40mm 59600 1/min 10 stk.
DKK 254,00
(DKK 25,40 / stk.)
inkl. momsDKK 254,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101353 KU 20 6 AR 30 O 5 V Ø20mm K30 Ø6mm x 40mm 47700 1/min 10 stk.
DKK 287,00
(DKK 28,70 / stk.)
inkl. momsDKK 287,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101360 KU 20 6 AR 60 O 5 V Ø20mm K60 Ø6mm x 40mm 47700 1/min 10 stk.
DKK 287,00
(DKK 28,70 / stk.)
inkl. momsDKK 287,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101407 KU 25 6 AR 60 O 5 V Ø25mm K60 Ø6mm x 40mm 38100 1/min 10 stk.
DKK 348,00
(DKK 34,80 / stk.)
inkl. momsDKK 348,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101391 KU 25 6 AR 30 O 5 V Ø25mm K30 Ø6mm x 40mm 38100 1/min 10 stk.
DKK 348,00
(DKK 34,80 / stk.)
inkl. momsDKK 348,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101445 KU 32 6 AR 24 O 5 V Ø32mm K24 Ø6mm x 40mm 29800 1/min 5 stk.
DKK 205,00
(DKK 41,00 / stk.)
inkl. momsDKK 205,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652309101452 KU 32 6 AR 46 O 5 V Ø32mm K46 Ø6mm x 40mm 29800 1/min 10 stk.
DKK 205,00
(DKK 20,50 / stk.)
inkl. momsDKK 205,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: katalog 203, slibestift, ar o 5 v, kugelstifte ku, Slibestift, kugelschleif