Slibestifter - Hårdhed O - Korundblanding - Kugle - keramisk binding - "PFERD" - VE 5 og 10 stk. - Pris pr. VE

Indsatsområde
  • Kuglestift til bearbejdning af uhærdet, ikke-hærdet stål op til 1200 N/mm² og til komponenter af stålstøbning
  • specielt til kantbrug med høj formstabilitet
Beskrivelse
  • Originalt PFERD-mærkevareprodukt
  • høj formstabilitet
  • Slibestifter med hårdhed O opnår deres bedste ydelse ved en skærehastighed på 25 til 40 m/s
  • som drivmaskiner kan der anvendes bøjelige aksler, elektriske ligeslibere og trykluftsligeslibere
Tekniske data
  • anbefalet skærehastighed - 25-40 m/s
  • Hårdhed - O i henhold til ISO 525
  • Materiale slibehoved - slibekornblanding bestående af en keramisk binding og lyserød Ædelkorund
  • Binding - keramisk
  • Materiale skaft - stål
  • VE - 5 og 10 stk.
Udførelse (26)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Hoved-Ø
Kornstørrelse
Skaft-Ø x skaftlængde
Maks. till. omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 652309101018
Udførelse
BetegnelseKU 03 3 AR 100 O 5 V
Hoved-ØØ3mm
KornstørrelseK100
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3mm x 30mm
Maks. till. omdrejningstal300200 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 188,00
(DKK 18,80 / stk.)
inkl. momsDKK 188,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652309101049
Udførelse
BetegnelseKU 05 6 AR 100 O 5 V
Hoved-ØØ5mm
KornstørrelseK100
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal190900 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 188,00
(DKK 18,80 / stk.)
inkl. momsDKK 188,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652309101100
Udførelse
BetegnelseKU 05 3 AR 60 O 5 V
Hoved-ØØ5mm
KornstørrelseK60
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3mm x 30mm
Maks. till. omdrejningstal190900 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 188,00
(DKK 18,80 / stk.)
inkl. momsDKK 188,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652309101094
Udførelse
BetegnelseKU 05 3 AR 100 O 5 V
Hoved-ØØ5mm
KornstørrelseK100
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3mm x 30mm
Maks. till. omdrejningstal190900 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 188,00
(DKK 18,80 / stk.)
inkl. momsDKK 188,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652309101148
Udførelse
BetegnelseKU 08 6 AR 46 O 5 V
Hoved-ØØ8mm
KornstørrelseK46
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal119300 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 14 hverdage
Varenr.: 652309101155
Udførelse
BetegnelseKU 08 6 AR 80 O 5 V
Hoved-ØØ8mm
KornstørrelseK80
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal119300 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652309101568
Udførelse
BetegnelseKU 08 3 AR 80 O 5 V
Hoved-ØØ8mm
KornstørrelseK80
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3mm x 30mm
Maks. till. omdrejningstal116200 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652309101490
Udførelse
BetegnelseKU 10 6 AR 46 O 5 V
Hoved-ØØ10mm
KornstørrelseK46
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal95400 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652309101537
Udførelse
BetegnelseKU 10 3 AR 80 O 5 V
Hoved-ØØ10mn
KornstørrelseK80
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3mm x 30mm
Maks. till. omdrejningstal83300 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652309100981
Udførelse
BetegnelseKU 03 6 AR 100 O 5 V
Hoved-ØØ3mm
KornstørrelseK100
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal317300 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 188,00
(DKK 18,80 / stk.)
inkl. momsDKK 188,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652309101056
Udførelse
BetegnelseKU 05 6 AR 60 O 5 V
Hoved-ØØ5mm
KornstørrelseK60
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal190900 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 188,00
(DKK 18,80 / stk.)
inkl. momsDKK 188,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652309101605
Udførelse
BetegnelseKU 13 3 AR 46 O 5 V
Hoved-ØØ13mm
KornstørrelseK46
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3mm x 30mm
Maks. till. omdrejningstal54000 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 214,00
(DKK 21,40 / stk.)
inkl. momsDKK 214,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652309101520
Udførelse
BetegnelseKU 10 3 AR 46 O 5 V
Hoved-ØØ10mm
KornstørrelseK46
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3mm x 30mm
Maks. till. omdrejningstal83300 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652309101551
Udførelse
BetegnelseKU 08 3 AR 46 O 5 V
Hoved-ØØ8mm
KornstørrelseK46
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3mm x 30mm
Maks. till. omdrejningstal116200 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652309101506
Udførelse
BetegnelseKU 10 6 AR 80 O 5 V
Hoved-ØØ10mm
KornstørrelseK80
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal95400 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 203,00
(DKK 20,30 / stk.)
inkl. momsDKK 203,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652309101223
Udførelse
BetegnelseKU 13 6 AR 80 O 5 V
Hoved-ØØ13mm
KornstørrelseK80
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal73400 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 214,00
(DKK 21,40 / stk.)
inkl. momsDKK 214,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652309101216
Udførelse
BetegnelseKU 13 6 AR 46 O 5 V
Hoved-ØØ13mm
KornstørrelseK46
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal73400 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 214,00
(DKK 21,40 / stk.)
inkl. momsDKK 214,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652309101612
Udførelse
BetegnelseKU 13 3 AR 80 O 5 V
Hoved-ØØ13mm
KornstørrelseK80
Skaft-Ø x skaftlængdeØ3mm x 30mm
Maks. till. omdrejningstal54000 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 214,00
(DKK 21,40 / stk.)
inkl. momsDKK 214,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652309101285
Udførelse
BetegnelseKU 16 6 AR 60 O 5 V
Hoved-ØØ16mm
KornstørrelseK60
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal59600 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 254,00
(DKK 25,40 / stk.)
inkl. momsDKK 254,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652309101278
Udførelse
BetegnelseKU 16 6 AR 30 O 5 V
Hoved-ØØ16mm
KornstørrelseK30
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal59600 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 254,00
(DKK 25,40 / stk.)
inkl. momsDKK 254,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652309101353
Udførelse
BetegnelseKU 20 6 AR 30 O 5 V
Hoved-ØØ20mm
KornstørrelseK30
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal47700 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 287,00
(DKK 28,70 / stk.)
inkl. momsDKK 287,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652309101360
Udførelse
BetegnelseKU 20 6 AR 60 O 5 V
Hoved-ØØ20mm
KornstørrelseK60
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal47700 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 287,00
(DKK 28,70 / stk.)
inkl. momsDKK 287,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652309101407
Udførelse
BetegnelseKU 25 6 AR 60 O 5 V
Hoved-ØØ25mm
KornstørrelseK60
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal38100 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 348,00
(DKK 34,80 / stk.)
inkl. momsDKK 348,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652309101391
Udførelse
BetegnelseKU 25 6 AR 30 O 5 V
Hoved-ØØ25mm
KornstørrelseK30
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal38100 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 348,00
(DKK 34,80 / stk.)
inkl. momsDKK 348,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652309101445
Udførelse
BetegnelseKU 32 6 AR 24 O 5 V
Hoved-ØØ32mm
KornstørrelseK24
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal29800 1/min
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 205,00
(DKK 41,00 / stk.)
inkl. momsDKK 205,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652309101452
Udførelse
BetegnelseKU 32 6 AR 46 O 5 V
Hoved-ØØ32mm
KornstørrelseK46
Skaft-Ø x skaftlængdeØ6mm x 40mm
Maks. till. omdrejningstal29800 1/min
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 205,00
(DKK 20,50 / stk.)
inkl. momsDKK 205,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: katalog 203, slibestift, ar o 5 v, kugelstifte ku, Slibestift, kugelschleif