Slibestift - PFERD Poliflex® - Skaft-Ø 6 mm - til stål, rustfrit stål, titan osv. - pakning á 10 stk. - pris pr. pakning

Indsatsområde
  • Slibestiften er velegnet til finslibning af hærdede presse- og smedeværktøjer samt svejsesømme, og til forslibning som et forstadie til polering inden for turbine- og motorbyggeri på stål, rustfrit stål, titan samt let- og ikke-jernholdige metaller.
  • Den anvendes i forbindelse med fleksible aksler, elektriske ligeslibere og trykluft-ligeslibere.
Beskrivelse
  • Slibestiften har en meget hård og stabil binding af normalkorund med et tekstilvævsindlæg. Kornelementerne er meget stabilt bundet, hvilket øger slibeevnen. Det resulterende slibebillede er mat og fint, og ved en skærehastighed på 20 til 30 m/s opnås de bedste resultater med slibestiften.
  • Af sikkerhedshensyn må det maksimale tilladte omdrejningstal ikke overskrides.
Tekniske data
  • Materiale slibemidler - Normalkorund med tekstilvævsindlæg
  • Binding - TX
  • Mål (D x T) - 10 x 25 til 25 x 32 mm
  • Skaft-Ø x skaftlængde - 6 x 40 mm
  • Anbefalet omdrejningstal - 15.000 til 38.000 min-¹
  • Maks. tilladt omdrejningstal - 22.900 til 57.200 min-¹
  • Pakning á 10 stk.
  • Pris pr. pakning
Udførelse (8)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Mål (D x T)
Kornstørrelse
Anbefalet omdrejningstal
Maks. tilladt omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Mål (D x T) Kornstørrelse Anbefalet omdrejningstal Maks. tilladt omdrejningstal VE pris ex. moms
652341219608 PF ZY 1025/6 AN 80 TX 10 x 25 mm 80 38000 min-¹ 57200 min-¹ 10 stk.
DKK 688,00
(DKK 68,80 / stk.)
inkl. momsDKK 688,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341219612 PF ZY 1025/6 AN 120 TX 10 x 25 mm 120 38000 min-¹ 57200 min-¹ 10 stk.
DKK 688,00
(DKK 68,80 / stk.)
inkl. momsDKK 688,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341241608 PF ZY 1632/6 AN 80 TX 16 x 32 mm 80 24000 min-¹ 35800 min-¹ 10 stk.
DKK 917,00
(DKK 91,70 / stk.)
inkl. momsDKK 917,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341241612 PF ZY 1632/6 AN 120 TX 16 x 32 mm 120 24000 min-¹ 35800 min-¹ 10 stk.
DKK 917,00
(DKK 91,70 / stk.)
inkl. momsDKK 917,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341247608 PF ZY 2032/6 AN 80 TX 20 x 32 mm 80 19000 min-¹ 28600 min-¹ 10 stk.
DKK 1.100,00
(DKK 110,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.100,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341247612 PF ZY 2032/6 AN 120 TX 20 x 32 mm 120 19000 min-¹ 28600 min-¹ 10 stk.
DKK 1.100,00
(DKK 110,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.100,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341250608 PF ZY 2532/6 AN 80 TX 25 x 32 mm 80 15000 min-¹ 22900 min-¹ 10 stk.
DKK 1.330,00
(DKK 133,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.330,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341250612 PF ZY 2532/6 AN 120 TX 25 x 32 mm 120 15000 min-¹ 22900 min-¹ 10 stk.
DKK 1.180,00
(DKK 118,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.180,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibestift, Slibestift, Slibestift, Slibestifter, PFERD Slibestift, PFERD Poliflex® Slibestift, Finslibestift, Finslibestifter, PFERD finslibestift, PFERD, PFERD Poliflex®, Poliflex, Poliflex®, slibe, finslibe, Slibestift til fleksible aksler, Slibestift til elektriske ligeslibere, Slibestift til trykluft-ligeslibere, Ædelkorund, Normalkorund-slibestift, Normalkorund-slibestift, Normalkorund slibestift, finslibe, Finslibestift, PFERD finslibestift, Stål, Titan, Stålbearbejdning, Titanbearbejdning, Presseværktøjer, Smedeværktøjer, Svejsesømme, Normalkorund med tekstilvævsindlæg