Slibestift - PFERD Poliflex® - Skaft-Ø 3 mm - til stål, rustfrit stål, ikke-jernholdige metaller - VE 10 stk. - Pris pr. VE

Indsatsområde
  • Slibestiften er velegnet til fladebearbejdning, finslibning af kanter, overgange, presseforme og turbineskovle samt overfladefinslibning af arbejdsemner af stål, rustfrit stål og ikke-jernholdige metaller.
  • den anvendes i forbindelse med fleksible aksler, elektriske ligeslibere og trykluft-ligeslibere.
Beskrivelse
  • Slibestiften har en blød binding (GR) på elastomerbasis med slibemidlet ædelkorund; gennem den bløde og elastiske kornbinding opnås en blød og fin slibeadfærd.
  • Slibebilledet er særligt glansfuldt og fint; ved en skærehastighed på 10 til 12 m/s opnås de bedste resultater med slibestiften.
  • Af sikkerhedsmæssige årsager må det maks. tilladte omdrejningstal ikke overskrides.
Tekniske data
  • Materiale slibemidler - ædelkorund
  • Binding - GR
  • Besætningsmål (D x T) - 4 x 8 til 12 x 20 mm
  • Skaft-Ø x skaftlængde - 3 x 30 mm
  • Anbefalet omdrejningstal - 16000 til 47500 min-¹
  • Maks. tilladt omdrejningstal - 23800 til 71600 min-¹
  • VE - 10 stk.
  • Pris pr. VE
Udførelse (14)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Mål (D x T)
Kornstørrelse
Anbefalet omdrejningstal
Maks. tilladt omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 652341200112
Udførelse
BetegnelsePF ZY 0408/3 AR 120 GR
Mål (D x T)4 x 8 mm
Kornstørrelse120
Anbefalet omdrejningstal47500 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal71600 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 335,00
(DKK 33,50 / stk.)
inkl. momsDKK 335,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652341200512
Udførelse
BetegnelsePF ZY 0610/3 AR 120 GR
Mål (D x T)6 x 10 mm
Kornstørrelse120
Anbefalet omdrejningstal32000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal47700 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 335,00
(DKK 33,50 / stk.)
inkl. momsDKK 335,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652341201112
Udførelse
BetegnelsePF ZY 0808/3 AR 120 GR
Mål (D x T)8 x 8 mm
Kornstørrelse120
Anbefalet omdrejningstal24000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal35800 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652341201120
Udførelse
BetegnelsePF ZY 0808/3 AR 220 GR
Mål (D x T)8 x 8 mm
Kornstørrelse220
Anbefalet omdrejningstal24000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal35800 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652341204112
Udførelse
BetegnelsePF ZY 0812/3 AR 120 GR
Mål (D x T)8 x 12 mm
Kornstørrelse120
Anbefalet omdrejningstal24000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal35800 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652341204120
Udførelse
BetegnelsePF ZY 0812/3 AR 220 GR
Mål (D x T)8 x 12 mm
Kornstørrelse220
Anbefalet omdrejningstal24000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal35800 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652341258112
Udførelse
BetegnelsePF ZY 1006/3 AR 120 GR
Mål (D x T)10 x 6 mm
Kornstørrelse120
Anbefalet omdrejningstal19000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal28600 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652341207112
Udførelse
BetegnelsePF ZY 1010/3 AR 120 GR
Mål (D x T)10 x 10 mm
Kornstørrelse120
Anbefalet omdrejningstal19000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal28600 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652341207120
Udførelse
BetegnelsePF ZY 1010/3 AR 220 GR
Mål (D x T)10 x 10 mm
Kornstørrelse220
Anbefalet omdrejningstal19000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal28600 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652341213112
Udførelse
BetegnelsePF ZY 1015/3 AR 120 GR
Mål (D x T)10 x 15 mm
Kornstørrelse120
Anbefalet omdrejningstal19000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal28600 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652341213120
Udførelse
BetegnelsePF ZY 1015/3 AR 220 GR
Mål (D x T)10 x 15 mm
Kornstørrelse220
Anbefalet omdrejningstal19000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal28600 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652341264112
Udførelse
BetegnelsePF ZY 1208/3 AR 120 GR
Mål (D x T)12 x 8 mm
Kornstørrelse120
Anbefalet omdrejningstal16000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal23800 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652341222112
Udførelse
BetegnelsePF ZY 1212/3 AR 120 GR
Mål (D x T)12 x 12 mm
Kornstørrelse120
Anbefalet omdrejningstal16000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal23800 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652341228112
Udførelse
BetegnelsePF ZY 1220/3 AR 120 GR
Mål (D x T)12 x 20 mm
Kornstørrelse120
Anbefalet omdrejningstal16000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal23800 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibestift, Slibestift, Slibestift, Slibestifter, PFERD Slibestift, PFERD Poliflex® Slibestift, PFERD, PFERD Poliflex®, Poliflex, Poliflex®, slibe, Slibestift til fleksible aksler, Slibestift til elektriske ligeslibere, Slibestift til trykluft-ligeslibere, Ædelkorund, Ædelkorundslibestift, Ædelkorund-Slibestift, Ædelkorund Slibestift, finslibe, Finslibestift, PFERD finslibestift, Stål, Rustfrit stål, Ikke-jernholdigt metal, Stålbearbejdning, Bearbejdning af rustfrit stål, Bearbejdning af ikke-jernholdige metaller