Slibestift - PFERD Poliflex® - Skaft-Ø 3 mm - til stål, rustfrit stål, ikke-jernholdige metaller - VE 10 stk. - Pris pr. VE

Indsatsområde
  • Slibestiften er velegnet til fladebearbejdning, finslibning af kanter, overgange, presseforme og turbineskovle samt overfladefinslibning af arbejdsemner af stål, rustfrit stål og ikke-jernholdige metaller.
  • den anvendes i forbindelse med fleksible aksler, elektriske ligeslibere og trykluft-ligeslibere.
Beskrivelse
  • Slibestiften har en blød binding (GR) på elastomerbasis med slibemidlet ædelkorund; gennem den bløde og elastiske kornbinding opnås en blød og fin slibeadfærd.
  • Slibebilledet er særligt glansfuldt og fint; ved en skærehastighed på 10 til 12 m/s opnås de bedste resultater med slibestiften.
  • Af sikkerhedsmæssige årsager må det maks. tilladte omdrejningstal ikke overskrides.
Tekniske data
  • Materiale slibemidler - ædelkorund
  • Binding - GR
  • Besætningsmål (D x T) - 4 x 8 til 12 x 20 mm
  • Skaft-Ø x skaftlængde - 3 x 30 mm
  • Anbefalet omdrejningstal - 16000 til 47500 min-¹
  • Maks. tilladt omdrejningstal - 23800 til 71600 min-¹
  • VE - 10 stk.
  • Pris pr. VE
Udførelse (14)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Mål (D x T)
Kornstørrelse
Anbefalet omdrejningstal
Maks. tilladt omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Mål (D x T) Kornstørrelse Anbefalet omdrejningstal Maks. tilladt omdrejningstal VE pris ex. moms
652341200112 PF ZY 0408/3 AR 120 GR 4 x 8 mm 120 47500 min-¹ 71600 min-¹ 10 stk.
DKK 335,00
(DKK 33,50 / stk.)
inkl. momsDKK 335,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341200512 PF ZY 0610/3 AR 120 GR 6 x 10 mm 120 32000 min-¹ 47700 min-¹ 10 stk.
DKK 335,00
(DKK 33,50 / stk.)
inkl. momsDKK 335,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341201112 PF ZY 0808/3 AR 120 GR 8 x 8 mm 120 24000 min-¹ 35800 min-¹ 10 stk.
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341201120 PF ZY 0808/3 AR 220 GR 8 x 8 mm 220 24000 min-¹ 35800 min-¹ 10 stk.
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341204112 PF ZY 0812/3 AR 120 GR 8 x 12 mm 120 24000 min-¹ 35800 min-¹ 10 stk.
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341204120 PF ZY 0812/3 AR 220 GR 8 x 12 mm 220 24000 min-¹ 35800 min-¹ 10 stk.
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341258112 PF ZY 1006/3 AR 120 GR 10 x 6 mm 120 19000 min-¹ 28600 min-¹ 10 stk.
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341207112 PF ZY 1010/3 AR 120 GR 10 x 10 mm 120 19000 min-¹ 28600 min-¹ 10 stk.
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341207120 PF ZY 1010/3 AR 220 GR 10 x 10 mm 220 19000 min-¹ 28600 min-¹ 10 stk.
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341213112 PF ZY 1015/3 AR 120 GR 10 x 15 mm 120 19000 min-¹ 28600 min-¹ 10 stk.
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341213120 PF ZY 1015/3 AR 220 GR 10 x 15 mm 220 19000 min-¹ 28600 min-¹ 10 stk.
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341264112 PF ZY 1208/3 AR 120 GR 12 x 8 mm 120 16000 min-¹ 23800 min-¹ 10 stk.
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341222112 PF ZY 1212/3 AR 120 GR 12 x 12 mm 120 16000 min-¹ 23800 min-¹ 10 stk.
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
652341228112 PF ZY 1220/3 AR 120 GR 12 x 20 mm 120 16000 min-¹ 23800 min-¹ 10 stk.
DKK 353,00
(DKK 35,30 / stk.)
inkl. momsDKK 353,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibestift, Slibestift, Slibestift, Slibestifter, PFERD Slibestift, PFERD Poliflex® Slibestift, PFERD, PFERD Poliflex®, Poliflex, Poliflex®, slibe, Slibestift til fleksible aksler, Slibestift til elektriske ligeslibere, Slibestift til trykluft-ligeslibere, Ædelkorund, Ædelkorundslibestift, Ædelkorund-Slibestift, Ædelkorund Slibestift, finslibe, Finslibestift, PFERD finslibestift, Stål, Rustfrit stål, Ikke-jernholdigt metal, Stålbearbejdning, Bearbejdning af rustfrit stål, Bearbejdning af ikke-jernholdige metaller