Slibestift - PFERD - Hårdhedsgrad O - Skaft-Ø 6 x 40 mm - Kornstørrelse 24 til 100 - VE 5 og 10 stk. - Pris pr. VE

Indsatsområde
  • Slibestiften er særligt velegnet til brug på kanter og til afgratning af stålkomponenter/stålstøbegods samt til slibning og affasning til svejsesømsforberedelse og tilslibning af konturer.
Beskrivelse
  • Slibestiften med hårdhed O er fremstillet af lyserødt ædelkorund med en keramisk binding. Takket være det slidstærke korn og den hårde binding tilbyder slibestiften en meget lang levetid og en god spåntagningsevne. På grund af den høje kantstabilitet er slibestiften også yderst økonomisk ved brug med værktøjsmaskiner med lave omdrejningstal.
  • Den bedste ydeevne opnås ved en skærehastighed på 25 til 40 m/s. Som drivmaskiner egner sig fleksible aksler, elektriske ligeslibere og trykluftligeslibere. Den maks. omdrejningstal refererer til en fri skaftlængde på 10 mm.
Tekniske data
  • Materiale - Ædelkorund
  • Hårdhedsgrad - O
  • Form - Cylinderstift
  • Skaftdiameter (Sd x L2) - 6 x 40 mm
  • Kornstørrelse - 24 til 100
  • D x T - 3 mm til 50 til 25 mm
  • Anbefalet omdrejningstal - fra 13000 min-¹ til 200000 min-¹
  • Maks. omdrejningstal - fra 16200 min-¹ til 206100 min-¹
  • VE - 5 og 10 stk.
  • Pris pr. VE
Udførelse (82)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Kornstørrelse
D x T
Anbefalet omdrejningstal
Maks. tilladt omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 652331102270
Udførelse
BetegnelseZY 0306 6 AR 100 O 5 V
Kornstørrelse100
D x T3 - 6 mm
Anbefalet omdrejningstal200000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal206100 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 164,00
(DKK 16,40 / stk.)
inkl. momsDKK 164,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331104270
Udførelse
BetegnelseZY 0408 6 AR 100 O 5 V
Kornstørrelse100
D x T4 - 8 mm
Anbefalet omdrejningstal165000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal177400 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 164,00
(DKK 16,40 / stk.)
inkl. momsDKK 164,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331104276
Udførelse
BetegnelseZY 0408 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T4 - 8 mm
Anbefalet omdrejningstal165000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal177400 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 164,00
(DKK 16,40 / stk.)
inkl. momsDKK 164,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331106270
Udførelse
BetegnelseZY 0510 6 AR 100 O 5 V
Kornstørrelse100
D x T5 - 10 mm
Anbefalet omdrejningstal130000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal157800 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 164,00
(DKK 16,40 / stk.)
inkl. momsDKK 164,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331106276
Udførelse
BetegnelseZY 0510 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T5 - 10 mm
Anbefalet omdrejningstal130000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal157800 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 146,00
(DKK 14,60 / stk.)
inkl. momsDKK 146,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331109270
Udførelse
BetegnelseZY 0613 6 AR 100 O 5 V
Kornstørrelse100
D x T6 - 13 mm
Anbefalet omdrejningstal100000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal131500 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 172,00
(DKK 17,20 / stk.)
inkl. momsDKK 172,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331109276
Udførelse
BetegnelseZY 0613 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T6 - 13 mm
Anbefalet omdrejningstal100000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal131500 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 172,00
(DKK 17,20 / stk.)
inkl. momsDKK 172,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331111274
Udførelse
BetegnelseZY 0810 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T8 - 10 mm
Anbefalet omdrejningstal85000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal119300 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 164,00
(DKK 16,40 / stk.)
inkl. momsDKK 164,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331111278
Udførelse
BetegnelseZY 0810 6 AR 80 O 5 V
Kornstørrelse80
D x T8 - 10 mm
Anbefalet omdrejningstal85000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal119300 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 164,00
(DKK 16,40 / stk.)
inkl. momsDKK 164,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331113274
Udførelse
BetegnelseZY 0816 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T8 - 16 mm
Anbefalet omdrejningstal85000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal119300 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 167,00
(DKK 16,70 / stk.)
inkl. momsDKK 167,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331113278
Udførelse
BetegnelseZY 0816 6 AR 80 O 5 V
Kornstørrelse80
D x T8 - 16 mm
Anbefalet omdrejningstal85000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal119300 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 148,00
(DKK 14,80 / stk.)
inkl. momsDKK 148,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331115274
Udførelse
BetegnelseZY 1013 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T10 - 13 mm
Anbefalet omdrejningstal65000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal95400 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 168,00
(DKK 16,80 / stk.)
inkl. momsDKK 168,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331115278
Udførelse
BetegnelseZY 1013 6 AR 80 O 5 V
Kornstørrelse80
D x T10 - 13 mm
Anbefalet omdrejningstal65000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal95400 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 168,00
(DKK 16,80 / stk.)
inkl. momsDKK 168,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331118274
Udførelse
BetegnelseZY 1020 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T10 - 20 mm
Anbefalet omdrejningstal65000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal95400 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 189,00
(DKK 18,90 / stk.)
inkl. momsDKK 189,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331118278
Udførelse
BetegnelseZY 1020 6 AR 80 O 5 V
Kornstørrelse80
D x T10 - 20 mm
Anbefalet omdrejningstal65000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal95400 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 189,00
(DKK 18,90 / stk.)
inkl. momsDKK 189,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331119274
Udførelse
BetegnelseZY 1025 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T10 - 25 mm
Anbefalet omdrejningstal65000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal83200 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 206,00
(DKK 20,60 / stk.)
inkl. momsDKK 206,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331119278
Udførelse
BetegnelseZY 1025 6 AR 80 O 5 V
Kornstørrelse80
D x T10 - 25 mm
Anbefalet omdrejningstal65000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal83200 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 206,00
(DKK 20,60 / stk.)
inkl. momsDKK 206,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331120274
Udførelse
BetegnelseZY 1032 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T10 - 32 mm
Anbefalet omdrejningstal62800 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal62800 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 232,00
(DKK 23,20 / stk.)
inkl. momsDKK 232,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331120278
Udførelse
BetegnelseZY 1032 6 AR 80 O 5 V
Kornstørrelse80
D x T10 - 32 mm
Anbefalet omdrejningstal62800 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal62800 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 232,00
(DKK 23,20 / stk.)
inkl. momsDKK 232,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331121274
Udførelse
BetegnelseZY 1313 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T13 mm
Anbefalet omdrejningstal50000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal73400 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 171,00
(DKK 17,10 / stk.)
inkl. momsDKK 171,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331121278
Udførelse
BetegnelseZY 1313 6 AR 80 O 5 V
Kornstørrelse80
D x T13 mm
Anbefalet omdrejningstal50000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal73400 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 171,00
(DKK 17,10 / stk.)
inkl. momsDKK 171,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331124274
Udførelse
BetegnelseZY 1320 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T13 - 20 mm
Anbefalet omdrejningstal50000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal73400 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 201,00
(DKK 20,10 / stk.)
inkl. momsDKK 201,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331124278
Udførelse
BetegnelseZY 1320 6 AR 80 O 5 V
Kornstørrelse80
D x T13 - 20 mm
Anbefalet omdrejningstal50000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal73400 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 201,00
(DKK 20,10 / stk.)
inkl. momsDKK 201,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331125274
Udførelse
BetegnelseZY 1325 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T13 - 25 mm
Anbefalet omdrejningstal50000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal66000 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 216,00
(DKK 21,60 / stk.)
inkl. momsDKK 216,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331125278
Udførelse
BetegnelseZY 1325 6 AR 80 O 5 V
Kornstørrelse80
D x T13 - 25 mm
Anbefalet omdrejningstal50000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal66000 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 216,00
(DKK 21,60 / stk.)
inkl. momsDKK 216,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331126273
Udførelse
BetegnelseZY 1620 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T16 - 20 mm
Anbefalet omdrejningstal42000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal59600 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 204,00
(DKK 20,40 / stk.)
inkl. momsDKK 204,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331126276
Udførelse
BetegnelseZY 1620 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T16 - 20 mm
Anbefalet omdrejningstal42000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal59600 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 204,00
(DKK 20,40 / stk.)
inkl. momsDKK 204,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652331127273
Udførelse
BetegnelseZY 1632 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T16 - 32 mm
Anbefalet omdrejningstal42000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal51200 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 232,00
(DKK 23,20 / stk.)
inkl. momsDKK 232,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331127276
Udførelse
BetegnelseZY 1632 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T16 - 32 mm
Anbefalet omdrejningstal42000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal51200 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 232,00
(DKK 23,20 / stk.)
inkl. momsDKK 232,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331128273
Udførelse
BetegnelseZY 1640 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T16 - 40 mm
Anbefalet omdrejningstal40500 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal40500 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 283,00
(DKK 28,30 / stk.)
inkl. momsDKK 283,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331128276
Udførelse
BetegnelseZY 1640 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T16 - 40 mm
Anbefalet omdrejningstal40500 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal40500 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 283,00
(DKK 28,30 / stk.)
inkl. momsDKK 283,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331129273
Udførelse
BetegnelseZY 1650 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T16 - 50 mm
Anbefalet omdrejningstal31300 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal31300 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 328,00
(DKK 32,80 / stk.)
inkl. momsDKK 328,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331130273
Udførelse
BetegnelseZY 2020 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T20 mm
Anbefalet omdrejningstal33000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal47700 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 217,00
(DKK 21,70 / stk.)
inkl. momsDKK 217,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331130276
Udførelse
BetegnelseZY 2020 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T20 mm
Anbefalet omdrejningstal33000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal47700 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 217,00
(DKK 21,70 / stk.)
inkl. momsDKK 217,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331131273
Udførelse
BetegnelseZY 2025 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T20 - 25 mm
Anbefalet omdrejningstal33000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal47700 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 218,00
(DKK 21,80 / stk.)
inkl. momsDKK 218,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331131276
Udførelse
BetegnelseZY 2025 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T20 - 25 mm
Anbefalet omdrejningstal33000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal47700 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 218,00
(DKK 21,80 / stk.)
inkl. momsDKK 218,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652331132273
Udførelse
BetegnelseZY 2032 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T20 - 32 mm
Anbefalet omdrejningstal33000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal41100 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 250,00
(DKK 25,00 / stk.)
inkl. momsDKK 250,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331132276
Udførelse
BetegnelseZY 2032 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T20 - 32 mm
Anbefalet omdrejningstal33000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal41100 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 250,00
(DKK 25,00 / stk.)
inkl. momsDKK 250,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331133273
Udførelse
BetegnelseZY 2040 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T20 - 40 mm
Anbefalet omdrejningstal32400 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal32400 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 291,00
(DKK 29,10 / stk.)
inkl. momsDKK 291,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331133276
Udførelse
BetegnelseZY 2040 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T20 - 40 mm
Anbefalet omdrejningstal32400 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal32400 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 291,00
(DKK 29,10 / stk.)
inkl. momsDKK 291,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331134273
Udførelse
BetegnelseZY 2525 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T25 mm
Anbefalet omdrejningstal26000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal38100 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 263,00
(DKK 26,30 / stk.)
inkl. momsDKK 263,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331134276
Udførelse
BetegnelseZY 2525 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T25 mm
Anbefalet omdrejningstal26000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal38100 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 263,00
(DKK 26,30 / stk.)
inkl. momsDKK 263,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331135273
Udførelse
BetegnelseZY 2532 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T25 - 32 mm
Anbefalet omdrejningstal26000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal32900 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 283,00
(DKK 28,30 / stk.)
inkl. momsDKK 283,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331135276
Udførelse
BetegnelseZY 2532 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T25 - 32 mm
Anbefalet omdrejningstal26000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal32900 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 283,00
(DKK 28,30 / stk.)
inkl. momsDKK 283,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331136272
Udførelse
BetegnelseZY 3232 6 AR 24 O 5 V
Kornstørrelse24
D x T32 mm
Anbefalet omdrejningstal21000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal25700 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 157,00
(DKK 31,40 / stk.)
inkl. momsDKK 157,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331136274
Udførelse
BetegnelseZY 3232 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T32 mm
Anbefalet omdrejningstal21000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal25700 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 157,00
(DKK 31,40 / stk.)
inkl. momsDKK 157,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331137272
Udførelse
BetegnelseZY 3240 6 AR 24 O 5 V
Kornstørrelse24
D x T32 - 40 mm
Anbefalet omdrejningstal20300 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal20300 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 179,00
(DKK 35,80 / stk.)
inkl. momsDKK 179,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331137274
Udførelse
BetegnelseZY 3240 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T32 - 40 mm
Anbefalet omdrejningstal18600 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal18600 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 179,00
(DKK 35,80 / stk.)
inkl. momsDKK 179,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331138272
Udførelse
BetegnelseZY 4040 6 AR 24 O 5 V
Kornstørrelse24
D x T40 mm
Anbefalet omdrejningstal16000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal16200 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 201,00
(DKK 40,20 / stk.)
inkl. momsDKK 201,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331138274
Udførelse
BetegnelseZY 4040 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T40 mm
Anbefalet omdrejningstal16000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal16200 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 201,00
(DKK 40,20 / stk.)
inkl. momsDKK 201,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331139276
Udførelse
BetegnelseZY 0625 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T6 - 25 mm
Anbefalet omdrejningstal62200 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal62200 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 188,00
(DKK 18,80 / stk.)
inkl. momsDKK 188,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331146274
Udførelse
BetegnelseZY 1340 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T13 - 40 mm
Anbefalet omdrejningstal42400 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal42400 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 287,00
(DKK 28,70 / stk.)
inkl. momsDKK 287,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331148273
Udførelse
BetegnelseZY 2050 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T20 - 50 mm
Anbefalet omdrejningstal25100 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal25100 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 359,00
(DKK 35,90 / stk.)
inkl. momsDKK 359,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331151273
Udførelse
BetegnelseZY 2540 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T25 - 40 mm
Anbefalet omdrejningstal26000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal26000 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 320,00
(DKK 32,00 / stk.)
inkl. momsDKK 320,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331310276
Udførelse
BetegnelseZY 1303 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T3 mm
Anbefalet omdrejningstal50000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal73400 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 171,00
(DKK 17,10 / stk.)
inkl. momsDKK 171,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331313274
Udførelse
BetegnelseZY 1604 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T16 - 4 mm
Anbefalet omdrejningstal42000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal59600 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 168,00
(DKK 16,80 / stk.)
inkl. momsDKK 168,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331313278
Udførelse
BetegnelseZY 1604 6 AR 80 O 5 V
Kornstørrelse80
D x T16 - 4 mm
Anbefalet omdrejningstal42000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal59600 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 168,00
(DKK 16,80 / stk.)
inkl. momsDKK 168,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331316273
Udførelse
BetegnelseZY 1610 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T16 - 10 mm
Anbefalet omdrejningstal42000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal59600 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 188,00
(DKK 18,80 / stk.)
inkl. momsDKK 188,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331317274
Udførelse
BetegnelseZY 2006 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T20 - 6 mm
Anbefalet omdrejningstal33000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal47700 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 201,00
(DKK 20,10 / stk.)
inkl. momsDKK 201,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331317278
Udførelse
BetegnelseZY 2006 6 AR 80 O 5 V
Kornstørrelse80
D x T20 - 6 mm
Anbefalet omdrejningstal33000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal47700 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 201,00
(DKK 20,10 / stk.)
inkl. momsDKK 201,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331319273
Udførelse
BetegnelseZY 2010 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T20 - 10 mm
Anbefalet omdrejningstal33000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal47700 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 212,00
(DKK 21,20 / stk.)
inkl. momsDKK 212,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331319276
Udførelse
BetegnelseZY 2010 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T20 - 10 mm
Anbefalet omdrejningstal33000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal47700 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 212,00
(DKK 21,20 / stk.)
inkl. momsDKK 212,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331321274
Udførelse
BetegnelseZY 2506 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T25 - 6 mm
Anbefalet omdrejningstal26000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal38100 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 206,00
(DKK 20,60 / stk.)
inkl. momsDKK 206,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331321278
Udførelse
BetegnelseZY 2506 6 AR 80 O 5 V
Kornstørrelse80
D x T25 - 6 mm
Anbefalet omdrejningstal26000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal38100 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 206,00
(DKK 20,60 / stk.)
inkl. momsDKK 206,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331322273
Udførelse
BetegnelseZY 2510 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T25 - 10 mm
Anbefalet omdrejningstal26000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal38100 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 206,00
(DKK 20,60 / stk.)
inkl. momsDKK 206,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331323273
Udførelse
BetegnelseZY 2513 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T25 - 13 mm
Anbefalet omdrejningstal26000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal38100 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 218,00
(DKK 21,80 / stk.)
inkl. momsDKK 218,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 652331324276
Udførelse
BetegnelseZY 2516 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T25 - 16 mm
Anbefalet omdrejningstal26000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal38100 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 232,00
(DKK 23,20 / stk.)
inkl. momsDKK 232,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331325273
Udførelse
BetegnelseZY 3208 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T32 - 8 mm
Anbefalet omdrejningstal21000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal29800 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 116,00
(DKK 23,20 / stk.)
inkl. momsDKK 116,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331325276
Udførelse
BetegnelseZY 3208 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T32 - 8 mm
Anbefalet omdrejningstal21000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal29800 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 116,00
(DKK 23,20 / stk.)
inkl. momsDKK 116,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331327272
Udførelse
BetegnelseZY 3220 6 AR 24 O 5 V
Kornstørrelse24
D x T32 - 20 mm
Anbefalet omdrejningstal21000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal29800 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 136,00
(DKK 27,20 / stk.)
inkl. momsDKK 136,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331327274
Udførelse
BetegnelseZY 3220 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T32 - 20 mm
Anbefalet omdrejningstal21000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal29800 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 136,00
(DKK 27,20 / stk.)
inkl. momsDKK 136,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331328273
Udførelse
BetegnelseZY 4010 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T40 - 10 mm
Anbefalet omdrejningstal16000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal23800 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 129,00
(DKK 25,80 / stk.)
inkl. momsDKK 129,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331328276
Udførelse
BetegnelseZY 4010 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T40 - 10 mm
Anbefalet omdrejningstal16000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal23800 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 129,00
(DKK 25,80 / stk.)
inkl. momsDKK 129,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331329273
Udførelse
BetegnelseZY 4015 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T40 - 15 mm
Anbefalet omdrejningstal16000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal23800 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 140,00
(DKK 28,00 / stk.)
inkl. momsDKK 140,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331329276
Udførelse
BetegnelseZY 4015 6 AR 60 O 5 V
Kornstørrelse60
D x T40 - 15 mm
Anbefalet omdrejningstal16000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal23800 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 140,00
(DKK 28,00 / stk.)
inkl. momsDKK 140,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331330272
Udførelse
BetegnelseZY 4020 6 AR 24 O 5 V
Kornstørrelse24
D x T40 - 20 mm
Anbefalet omdrejningstal16000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal23800 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 149,00
(DKK 29,80 / stk.)
inkl. momsDKK 149,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331330274
Udførelse
BetegnelseZY 4020 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T40 - 20 mm
Anbefalet omdrejningstal16000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal23800 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 149,00
(DKK 29,80 / stk.)
inkl. momsDKK 149,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331331273
Udførelse
BetegnelseZY 5013 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T50 - 13 mm
Anbefalet omdrejningstal13000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal19000 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 153,00
(DKK 30,60 / stk.)
inkl. momsDKK 153,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331332274
Udførelse
BetegnelseZY 5025 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T50 - 25 mm
Anbefalet omdrejningstal13000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal19000 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 192,00
(DKK 38,40 / stk.)
inkl. momsDKK 192,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331375274
Udførelse
BetegnelseZY 4006 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T40 - 6 mm
Anbefalet omdrejningstal16000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal23800 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 127,00
(DKK 25,40 / stk.)
inkl. momsDKK 127,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652331378273
Udførelse
BetegnelseZY 5008 6 AR 30 O 5 V
Kornstørrelse30
D x T50 - 8 mm
Anbefalet omdrejningstal13000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal19000 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 148,00
(DKK 29,60 / stk.)
inkl. momsDKK 148,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 652335985274
Udførelse
BetegnelseZY 3206 6 AR 46 O 5 V
Kornstørrelse46
D x T32 - 6 mm
Anbefalet omdrejningstal21000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal30000 min-¹
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 130,00
(DKK 26,00 / stk.)
inkl. momsDKK 130,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibestift, Slibestifter, Slibestift, Slibestifter, Slibestift, Slibestifter, slibe, afgrate, tilslibe, Slibemaskine, El-sliber, Trykluftligesliber, PFERD Slibestift, PFERD Slibestifter, PFERD Slibestift, PFERD Slibestifter, PFERD Slibestift, PFERD Slibestifter, PFERD, Ædelkorund-slibestift, Ædelkorund Slibestift, Ædelkorund, Hårdhedsgrad O, Slibestift Hårdhedsgrad O, Slibestift O, Slibestift Hårdhed O