Slibeskive - PFERD POLINOX® - Stjerneform - Ø 19 til 50 mm - Kornstørrelse 80 til 280 - VE 20 stk. - Pris pr. VE

Indsatsområde
  • POLINOX-slibestjerner PNST er velegnede til rengøring, afgratning, opruing, overfladebearbejdning, trinvis finslibning af indvendige flader og konturer samt strukturering (matting, stribematting og satinering).
Beskrivelse
  • POLINOX-slibestjerner PNST anvendes specielt til svært tilgængelige steder som f.eks. boringer og fordybninger. Slibestjernen kan anvendes til mange materialer, herunder aluminium, titan, kobber, messing, zink m.m. Desuden anvendelig til stålmaterialer med en hårdhed over 54 HRC.
  • POLINOX-slibestjernen kan drives med en ligesliber eller et fleksibelt akseldrev.
Tekniske data
  • Diameter - 19 til 50 mm
  • Kornstørrelse - 80 til 280
  • Antal lag - 2 eller 3
  • Anbefalet omdrejningstal - 5500 til 15000 min-¹
  • Maks. tilladt omdrejningstal - 9500 til 25100 min-¹
  • Maks. periferihastighed - 32 m/s
  • VE - 20 stk.
  • Pris pr. stk.
Udførelse (11)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Diameter
Kornstørrelse
Antal lag
Anbefalet omdrejningstal
Maks. tilladt omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Diameter Kornstørrelse Antal lag Anbefalet omdrejningstal Maks. tilladt omdrejningstal VE pris ex. moms
658344698252 PNST 25-2 A 100 25 mm 100 2 10000 min-¹ 19100 min-¹ 20 stk.
DKK 791,00
(DKK 39,55 / stk.)
inkl. momsDKK 791,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658344698193 PNST 19-2 A 280 19 mm 280 2 15000 min-¹ 25100 min-¹ 20 stk.
DKK 725,00
(DKK 36,25 / stk.)
inkl. momsDKK 725,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658344698253 PNST 25-2 A 280 25 mm 280 2 10000 min-¹ 19100 min-¹ 20 stk.
DKK 736,00
(DKK 36,80 / stk.)
inkl. momsDKK 736,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658344698192 PNST 19-2 A 100 19 mm 100 2 15000 min-¹ 25100 min-¹ 20 stk.
DKK 799,00
(DKK 39,95 / stk.)
inkl. momsDKK 799,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658344698254 PNST 25-2 A 80 25 mm 80 2 10000 min-¹ 19100 min-¹ 20 stk.
DKK 916,00
(DKK 45,80 / stk.)
inkl. momsDKK 916,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658344698383 PNST 38-3 A 280 38 mm 280 3 7500 min-¹ 12600 min-¹ 20 stk.
DKK 1.510,00
(DKK 75,50 / stk.)
inkl. momsDKK 1.510,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658344698382 PNST 38-3 A 100 38 mm 100 3 7500 min-¹ 12600 min-¹ 20 stk.
DKK 1.660,00
(DKK 83,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.660,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658344698503 PNST 50-2 A 280 50 mm 280 2 5500 min-¹ 9500 min-¹ 20 stk.
DKK 1.740,00
(DKK 87,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.740,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658344698384 PNST 38-3 A 80 38 mm 80 3 7500 min-¹ 12600 min-¹ 20 stk.
DKK 1.830,00
(DKK 91,50 / stk.)
inkl. momsDKK 1.830,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658344698502 PNST 50-2 A 100 50 mm 100 2 5500 min-¹ 9500 min-¹ 20 stk.
DKK 1.920,00
(DKK 96,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.920,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658344698504 PNST 50-2 A 80 50 mm 80 2 5500 min-¹ 9500 min-¹ 20 stk.
DKK 2.100,00
(DKK 105,00 / stk.)
inkl. momsDKK 2.100,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibestift, Slibestifter, Slibestift, Slibestifter, Slibestift, Slibestifter, PFERD Slibestift, Korund, Korundslibestift, Korund-Slibestift, Korund Slibestift, Slibestift til metal, Slibestift til ikke-jernholdigt metal, Slibestift til rustfrit stål, Metal, Ikke-jernholdigt metal, Rustfrit stål, INOX, Rustfrit stål (INOX), Konturbearbejdning, Indvendig overfladebearbejdning, PFERD, PFERD POLINOX®, POLINOX®, POLINOX, Stjerneformet slibeskive, Stjerneformet slibeskive, Stjerneformet slibeskive, PFERD stjerneskive, PFERD slibestjerne, Slibestjerne, Slibestjerne, Stjerneskive