Slibeskive - PFERD POLINOX® - Stjerneform - Ø 19 til 50 mm - Kornstørrelse 80 til 280 - VE 20 stk. - Pris pr. VE

Indsatsområde
  • POLINOX-slibestjerner PNST er velegnede til rengøring, afgratning, opruing, overfladebearbejdning, trinvis finslibning af indvendige flader og konturer samt strukturering (matting, stribematting og satinering).
Beskrivelse
  • POLINOX-slibestjerner PNST anvendes specielt til svært tilgængelige steder som f.eks. boringer og fordybninger. Slibestjernen kan anvendes til mange materialer, herunder aluminium, titan, kobber, messing, zink m.m. Desuden anvendelig til stålmaterialer med en hårdhed over 54 HRC.
  • POLINOX-slibestjernen kan drives med en ligesliber eller et fleksibelt akseldrev.
Tekniske data
  • Diameter - 19 til 50 mm
  • Kornstørrelse - 80 til 280
  • Antal lag - 2 eller 3
  • Anbefalet omdrejningstal - 5500 til 15000 min-¹
  • Maks. tilladt omdrejningstal - 9500 til 25100 min-¹
  • Maks. periferihastighed - 32 m/s
  • VE - 20 stk.
  • Pris pr. stk.
Udførelse (11)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Diameter
Kornstørrelse
Antal lag
Anbefalet omdrejningstal
Maks. tilladt omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 658344698252
Udførelse
BetegnelsePNST 25-2 A 100
Diameter25 mm
Kornstørrelse100
Antal lag2
Anbefalet omdrejningstal10000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal19100 min-¹
VE20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 791,00
(DKK 39,55 / stk.)
inkl. momsDKK 791,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658344698193
Udførelse
BetegnelsePNST 19-2 A 280
Diameter19 mm
Kornstørrelse280
Antal lag2
Anbefalet omdrejningstal15000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal25100 min-¹
VE20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 725,00
(DKK 36,25 / stk.)
inkl. momsDKK 725,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658344698253
Udførelse
BetegnelsePNST 25-2 A 280
Diameter25 mm
Kornstørrelse280
Antal lag2
Anbefalet omdrejningstal10000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal19100 min-¹
VE20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 736,00
(DKK 36,80 / stk.)
inkl. momsDKK 736,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658344698192
Udførelse
BetegnelsePNST 19-2 A 100
Diameter19 mm
Kornstørrelse100
Antal lag2
Anbefalet omdrejningstal15000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal25100 min-¹
VE20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 799,00
(DKK 39,95 / stk.)
inkl. momsDKK 799,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658344698254
Udførelse
BetegnelsePNST 25-2 A 80
Diameter25 mm
Kornstørrelse80
Antal lag2
Anbefalet omdrejningstal10000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal19100 min-¹
VE20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 916,00
(DKK 45,80 / stk.)
inkl. momsDKK 916,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658344698383
Udførelse
BetegnelsePNST 38-3 A 280
Diameter38 mm
Kornstørrelse280
Antal lag3
Anbefalet omdrejningstal7500 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal12600 min-¹
VE20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.510,00
(DKK 75,50 / stk.)
inkl. momsDKK 1.510,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658344698382
Udførelse
BetegnelsePNST 38-3 A 100
Diameter38 mm
Kornstørrelse100
Antal lag3
Anbefalet omdrejningstal7500 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal12600 min-¹
VE20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.660,00
(DKK 83,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.660,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658344698503
Udførelse
BetegnelsePNST 50-2 A 280
Diameter50 mm
Kornstørrelse280
Antal lag2
Anbefalet omdrejningstal5500 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal9500 min-¹
VE20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.740,00
(DKK 87,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.740,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658344698384
Udførelse
BetegnelsePNST 38-3 A 80
Diameter38 mm
Kornstørrelse80
Antal lag3
Anbefalet omdrejningstal7500 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal12600 min-¹
VE20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.830,00
(DKK 91,50 / stk.)
inkl. momsDKK 1.830,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658344698502
Udførelse
BetegnelsePNST 50-2 A 100
Diameter50 mm
Kornstørrelse100
Antal lag2
Anbefalet omdrejningstal5500 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal9500 min-¹
VE20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.920,00
(DKK 96,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.920,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658344698504
Udførelse
BetegnelsePNST 50-2 A 80
Diameter50 mm
Kornstørrelse80
Antal lag2
Anbefalet omdrejningstal5500 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal9500 min-¹
VE20 stk.
Produktsikkerhed
DKK 2.100,00
(DKK 105,00 / stk.)
inkl. momsDKK 2.100,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibestift, Slibestifter, Slibestift, Slibestifter, Slibestift, Slibestifter, PFERD Slibestift, Korund, Korundslibestift, Korund-Slibestift, Korund Slibestift, Slibestift til metal, Slibestift til ikke-jernholdigt metal, Slibestift til rustfrit stål, Metal, Ikke-jernholdigt metal, Rustfrit stål, INOX, Rustfrit stål (INOX), Konturbearbejdning, Indvendig overfladebearbejdning, PFERD, PFERD POLINOX®, POLINOX®, POLINOX, Stjerneformet slibeskive, Stjerneformet slibeskive, Stjerneformet slibeskive, PFERD stjerneskive, PFERD slibestjerne, Slibestjerne, Slibestjerne, Stjerneskive