Slibeskive - PFERD POLICLEAN® - til rustfrit stål, fjernelse af glødeskaller og rust m.m.

Indsatsområde
  • Slibeskiven er velegnet til universel brug ved periferislibning
  • Fjernelse af rust, glødeskaller, snavs samt genstridige rester af maling og klæbemidler er ligeledes muligt
  • Den er velegnet til brug med fleksible aksler, elektriske ligeslibere og trykluftslibere
Beskrivelse
  • Universelt anvendelig slibeskive med fleksibel struktur
  • Den efterlader ingen korroderende rester på emnets overflade, og den åbne struktur sørger for en køligere slibning
  • Ved en skærehastighed på 15 til 20 m/s opnår slibeskiven de bedste resultater
  • Af sikkerhedsmæssige årsager må det maks. tilladte omdrejningstal ikke overskrides
Tekniske data
  • Besætningsmål (D x T) - 75 x 13 til 150 x 13 mm
  • Huldiameter - 6 eller 13 mm
  • Anbefalet omdrejningstal - 2000 til 5100 omdr./min.
  • Maks. tilladt omdrejningstal - 5100 til 10000 omdr./min.
  • Pakkestørrelse - 4 eller 6 stk.
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Besætningsmål (D x T)
Hul-Ø
Anbefalet omdrejningstal
Maks. tilladt omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Besætningsmål (D x T) Hul-Ø Anbefalet omdrejningstal Maks. tilladt omdrejningstal VE pris ex. moms
658344692075 PCLS 7513/6 75 x 13 mm 6 mm 4000 - 5100 min-¹ 10000 min-¹ 6 stk.
DKK 208,00
(DKK 34,67 / stk.)
inkl. momsDKK 208,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658344692100 PCLS 10013/13 100 x 13 mm 13 mm 3000 - 3800 min-¹ 7500 min-¹ 4 stk.
DKK 299,00
(DKK 74,75 / stk.)
inkl. momsDKK 299,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658344692150 PCLS 15013/13 150 x 13 mm 13 mm 2000 - 2500 min-¹ 5100 min-¹ 4 stk.
DKK 477,00
(DKK 119,25 / stk.)
inkl. momsDKK 477,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibeskive, Slibeskiver, Slibe skive, Slibe skiver, PFERD slibeskive, PFERD POLICLEAN®, PFERD, POLICLEAN®, Rustfrit stål, Fjernelse af glødeskaller, Rustfjernelse, Skive, Skiver, Fleksibel slibeskive, Universel slibeskive