Slibeskive - PFERD POLICLEAN® - til rustfrit stål, fjernelse af glødeskaller og rust m.m.

Indsatsområde
  • Slibeskiven er velegnet til universel brug ved periferislibning
  • Fjernelse af rust, glødeskaller, snavs samt genstridige rester af maling og klæbemidler er ligeledes muligt
  • Den er velegnet til brug med fleksible aksler, elektriske ligeslibere og trykluftslibere
Beskrivelse
  • Universelt anvendelig slibeskive med fleksibel struktur
  • Den efterlader ingen korroderende rester på emnets overflade, og den åbne struktur sørger for en køligere slibning
  • Ved en skærehastighed på 15 til 20 m/s opnår slibeskiven de bedste resultater
  • Af sikkerhedsmæssige årsager må det maks. tilladte omdrejningstal ikke overskrides
Tekniske data
  • Besætningsmål (D x T) - 75 x 13 til 150 x 13 mm
  • Huldiameter - 6 eller 13 mm
  • Anbefalet omdrejningstal - 2000 til 5100 omdr./min.
  • Maks. tilladt omdrejningstal - 5100 til 10000 omdr./min.
  • Pakkestørrelse - 4 eller 6 stk.
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Besætningsmål (D x T)
Hul-Ø
Anbefalet omdrejningstal
Maks. tilladt omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 658344692075
Udførelse
BetegnelsePCLS 7513/6
Besætningsmål (D x T)75 x 13 mm
Hul-Ø6 mm
Anbefalet omdrejningstal4000 - 5100 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal10000 min-¹
VE6 stk.
Produktsikkerhed
DKK 208,00
(DKK 34,67 / stk.)
inkl. momsDKK 208,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658344692100
Udførelse
BetegnelsePCLS 10013/13
Besætningsmål (D x T)100 x 13 mm
Hul-Ø13 mm
Anbefalet omdrejningstal3000 - 3800 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal7500 min-¹
VE4 stk.
Produktsikkerhed
DKK 299,00
(DKK 74,75 / stk.)
inkl. momsDKK 299,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658344692150
Udførelse
BetegnelsePCLS 15013/13
Besætningsmål (D x T)150 x 13 mm
Hul-Ø13 mm
Anbefalet omdrejningstal2000 - 2500 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal5100 min-¹
VE4 stk.
Produktsikkerhed
DKK 477,00
(DKK 119,25 / stk.)
inkl. momsDKK 477,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibeskive, Slibeskiver, Slibe skive, Slibe skiver, PFERD slibeskive, PFERD POLICLEAN®, PFERD, POLICLEAN®, Rustfrit stål, Fjernelse af glødeskaller, Rustfjernelse, Skive, Skiver, Fleksibel slibeskive, Universel slibeskive