Slibeskive - PFERD COMBIDISC® - Korund FORTE - Opspændingssystem CDR - Pris pr. stk.

Indsatsområde
  • Slibeskiven anvendes inden for værktøjs-, form- og modelbyggeri, i bil-, luftfarts- og rumfartsindustrien samt ved fremstilling af motorer, beholdere og apparater
  • den er velegnet til universel brug på metaller
Beskrivelse
  • Slibeskive med høj slibeeffekt og god holdbarhed
  • takket være COMBIDISC®-systemet er den nem at håndtere, giver en vibrationsfri kørsel og skal hverken limes eller løsnes ved hjælp af varme, hvilket gør værktøjsskift hurtigt
  • via opspændingssystemet CDR har skrueforbindelsen på værktøjssiden et udvendigt gevind og er kompatibel med følgende systemer: Roloc™, Lockit, Speed Lok TR, Power Lock type III, Fastlock-system B og Roll-On
  • med "PFERDERGONOMICS®" reduceres vibrationer, støj og støvudvikling under brug, hvilket forbedrer arbejdskomforten
  • vær venligst opmærksom på, at den maks. tilladte omdrejningstal af sikkerhedsmæssige årsager ikke må overskrides
  • for en lang holdbarhed og ensartet slibeydelse bør der anvendes en egnet slibeolie
Tekniske data
  • Materiale Slibemidler - Korund A-FORTE
  • egnet til - metaller
  • Diameter - 25 til 75 mm
  • Kornstørrelse - 60 FORTE til 120 FORTE
  • anbefalet omdrejningstal - 5000 til 26000 min-¹
  • maks. tilladt periferihastighed - 50 m/s
  • Opspændingssystem - CDR
  • Pakningsstørrelse - 50 eller 100 stk.
Udførelse (15)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Diameter
Kornstørrelse
anbefalet omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Diameter Kornstørrelse anbefalet omdrejningstal VE pris ex. moms
658342771306 CDR 25 A 60 FORTE 25 mm 60 FORTE 15000 - 26000 min-¹ 100 stk.
DKK 715,00
(DKK 7,15 / stk.)
inkl. momsDKK 715,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342771308 CDR 25 A 80 FORTE 25 mm 80 FORTE 15000 - 26000 min-¹ 100 stk.
DKK 715,00
(DKK 7,15 / stk.)
inkl. momsDKK 715,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342771312 CDR 25 A 120 FORTE 25 mm 120 FORTE 15000 - 26000 min-¹ 100 stk.
DKK 715,00
(DKK 7,15 / stk.)
inkl. momsDKK 715,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342771403 CDR 38 A 36 FORTE 38 mm 36 FORTE 10000 - 16000 min-¹ 100 stk.
DKK 900,00
(DKK 9,00 / stk.)
inkl. momsDKK 900,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342771406 CDR 38 A 60 FORTE 38 mm 60 FORTE 10000 - 16000 min-¹ 100 stk.
DKK 873,00
(DKK 8,73 / stk.)
inkl. momsDKK 873,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342771408 CDR 38 A 80 FORTE 38 mm 80 FORTE 10000 - 16000 min-¹ 100 stk.
DKK 873,00
(DKK 8,73 / stk.)
inkl. momsDKK 873,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342771412 CDR 38 A 120 FORTE 38 mm 120 FORTE 10000 - 16000 min-¹ 100 stk.
DKK 873,00
(DKK 8,73 / stk.)
inkl. momsDKK 873,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342771503 CDR 50 A 36 FORTE 50 mm 36 FORTE 8000 - 13000 min-¹ 100 stk.
DKK 1.390,00
(DKK 13,90 / stk.)
inkl. momsDKK 1.390,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342771506 CDR 50 A 60 FORTE 50 mm 60 FORTE 8000 - 13000 min-¹ 100 stk.
DKK 1.190,00
(DKK 11,90 / stk.)
inkl. momsDKK 1.190,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342771508 CDR 50 A 80 FORTE 50 mm 80 FORTE 8000 - 13000 min-¹ 100 stk.
DKK 1.190,00
(DKK 11,90 / stk.)
inkl. momsDKK 1.190,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342771512 CDR 50 A 120 FORTE 50 mm 120 FORTE 8000 - 13000 min-¹ 100 stk.
DKK 1.190,00
(DKK 11,90 / stk.)
inkl. momsDKK 1.190,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342771703 CDR 75 A 36 FORTE 75 mm 36 FORTE 5000 - 9000 min-¹ 50 stk.
DKK 946,00
(DKK 9,46 / stk.)
inkl. momsDKK 946,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342771706 CDR 75 A 60 FORTE 75 mm 60 FORTE 5000 - 9000 min-¹ 50 stk.
DKK 840,00
(DKK 16,80 / stk.)
inkl. momsDKK 840,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342771708 CDR 75 A 80 FORTE 75 mm 80 FORTE 5000 - 9000 min-¹ 50 stk.
DKK 840,00
(DKK 16,80 / stk.)
inkl. momsDKK 840,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342771712 CDR 75 A 120 FORTE 75 mm 120 FORTE 5000 - 9000 min-¹ 50 stk.
DKK 840,00
(DKK 16,80 / stk.)
inkl. momsDKK 840,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibemidler, Slibemiddel, Slibemiddel, Slibeskive, Slibeskiver, Slibeskive, Slibeskive, Slibeskiver, slibe, Sliberondel, Rondeller, Sliberondel, Sliberondeller, PFERD slibeblad, Korund, Korund A-FORTE, Korund FORTE, Korundslibeblad, Korundslibeblade, Korund-slibeblad, Korund slibeblad, Slibeblad af korund, Slibemidler af korund, Værktøjsbyggeri, Maskinbyggeri, Formbyggeri, Luftfartsindustri, Rumfartsindustri, Motorreparation, Beholderbyggeri, Apparatbyggeri, CDR, Opspændingssystem CDR, PFERD COMBIDISC®, COMBIDISC, COMBIDISC®, PFERD, Roloc™, Lockit, Speed Lok TR, Power Lock type III, Fastlock-system B, Roll-On