Slibeskive - PFERD COMBIDISC® - Ø 20 til 75 mm - Opspændingssystem CDR - VE 50 eller 100 stk. - Pris pr. VE

Indsatsområde
  • Slibeskiven er velegnet til universel brug på forskellige materialer og metaller
  • Den anvendes inden for værktøjs- og formfremstilling (også modelfremstilling), maskin- og bilindustrien, luft- og rumfartsindustrien samt ved reparation af motorer og konstruktion af beholdere og apparater
Beskrivelse
  • Universelt anvendelig slibeskive med slibemidlet korund A
  • Takket være COMBIDISC®-processen er den nem at håndtere, giver en vibrationsfri kørsel og skal hverken limes eller løsnes med varme, hvilket gør værktøjsskift hurtige
  • Med opspændingssystemet CDR har skrueforbindelsen på værktøjssiden et udvendigt gevind og er kompatibel med følgende systemer: Roloc™, Lockit, Speed Lok TR, Power Lock type III, Fastlock-system B og Roll-On
  • Med "PFERDERGONOMICS®" reduceres udviklingen af vibrationer, støj og støv under brug, og arbejdskomforten forbedres
  • Vær opmærksom på, at den maksimalt tilladte omdrejningstal af sikkerhedsmæssige årsager ikke må overskrides
  • For en lang levetid og ensartet slibeydelse bør du anvende en egnet slibeolie
Tekniske data
  • Materiale Slibemiddel - Korund A
  • Diameter - 20 hhv. 75 mm
  • Kornstørrelse - 36 til 320
  • Anbefalet omdrejningstal - 5000 til 35000 min-¹
  • Maks. tilladte periferihastighed - 50 m/s
  • Opspændingssystem - CDR
  • VE - 50 eller 100 stk.
  • Pris pr. VE
Udførelse (26)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Diameter
Kornstørrelse
Anbefalet omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Diameter Kornstørrelse Anbefalet omdrejningstal VE pris ex. moms
658342770206 CDR 20 A 60 20 mm 60 20000 - 35000 min-¹ 100 stk.
DKK 662,00
(DKK 6,62 / stk.)
inkl. momsDKK 662,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770208 CDR 20 A 80 20 mm 80 20000 - 35000 min-¹ 100 stk.
DKK 662,00
(DKK 6,62 / stk.)
inkl. momsDKK 662,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770212 CDR 20 A 120 20 mm 120 20000 - 35000 min-¹ 100 stk.
DKK 662,00
(DKK 6,62 / stk.)
inkl. momsDKK 662,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770306 CDR 25 A 60 25 mm 60 15000 - 26000 min-¹ 100 stk.
DKK 662,00
(DKK 6,62 / stk.)
inkl. momsDKK 662,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770308 CDR 25 A 80 25 mm 80 15000 - 26000 min-¹ 100 stk.
DKK 662,00
(DKK 6,62 / stk.)
inkl. momsDKK 662,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770312 CDR 25 A 120 25 mm 120 15000 - 26000 min-¹ 100 stk.
DKK 662,00
(DKK 6,62 / stk.)
inkl. momsDKK 662,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770318 CDR 25 A 180 25 mm 180 15000 - 26000 min-¹ 100 stk.
DKK 662,00
(DKK 6,62 / stk.)
inkl. momsDKK 662,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770332 CDR 25 A 320 25 mm 320 15000 - 26000 min-¹ 100 stk.
DKK 662,00
(DKK 6,62 / stk.)
inkl. momsDKK 662,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770403 CDR 38 A 36 38 mm 36 10000 - 16000 min-¹ 100 stk.
DKK 821,00
(DKK 8,21 / stk.)
inkl. momsDKK 821,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770406 CDR 38 A 60 38 mm 60 10000 - 16000 min-¹ 100 stk.
DKK 821,00
(DKK 8,21 / stk.)
inkl. momsDKK 821,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770408 CDR 38 A 80 38 mm 80 10000 - 16000 min-¹ 100 stk.
DKK 821,00
(DKK 8,21 / stk.)
inkl. momsDKK 821,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770412 CDR 38 A 120 38 mm 120 10000 - 16000 min-¹ 100 stk.
DKK 821,00
(DKK 8,21 / stk.)
inkl. momsDKK 821,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770418 CDR 38 A 180 38 mm 180 10000 - 16000 min-¹ 100 stk.
DKK 821,00
(DKK 8,21 / stk.)
inkl. momsDKK 821,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770432 CDR 38 A 320 38 mm 320 10000 - 16000 min-¹ 100 stk.
DKK 821,00
(DKK 8,21 / stk.)
inkl. momsDKK 821,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770503 CDR 50 A 36 50 mm 36 8000 - 13000 min-¹ 100 stk.
DKK 1.160,00
(DKK 11,60 / stk.)
inkl. momsDKK 1.160,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770506 CDR 50 A 60 50 mm 60 8000 - 13000 min-¹ 100 stk.
DKK 1.160,00
(DKK 11,60 / stk.)
inkl. momsDKK 1.160,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770508 CDR 50 A 80 50 mm 80 8000 - 13000 min-¹ 100 stk.
DKK 1.160,00
(DKK 11,60 / stk.)
inkl. momsDKK 1.160,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770512 CDR 50 A 120 50 mm 120 8000 - 13000 min-¹ 100 stk.
DKK 1.160,00
(DKK 11,60 / stk.)
inkl. momsDKK 1.160,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770518 CDR 50 A 180 50 mm 180 8000 - 13000 min-¹ 100 stk.
DKK 1.160,00
(DKK 11,60 / stk.)
inkl. momsDKK 1.160,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770532 CDR 50 A 320 50 mm 320 8000 - 13000 min-¹ 100 stk.
DKK 1.160,00
(DKK 11,60 / stk.)
inkl. momsDKK 1.160,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770703 CDR 75 A 36 75 mm 36 5000 - 9000 min-¹ 50 stk.
DKK 801,00
(DKK 16,02 / stk.)
inkl. momsDKK 801,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770706 CDR 75 A 60 75 mm 60 5000 - 9000 min-¹ 50 stk.
DKK 801,00
(DKK 16,02 / stk.)
inkl. momsDKK 801,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770708 CDR 75 A 80 75 mm 80 5000 - 9000 min-¹ 50 stk.
DKK 801,00
(DKK 16,02 / stk.)
inkl. momsDKK 801,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770712 CDR 75 A 120 75 mm 120 5000 - 9000 min-¹ 50 stk.
DKK 801,00
(DKK 16,02 / stk.)
inkl. momsDKK 801,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770718 CDR 75 A 180 75 mm 180 5000 - 9000 min-¹ 50 stk.
DKK 801,00
(DKK 16,02 / stk.)
inkl. momsDKK 801,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
658342770732 CDR 75 A 320 75 mm 320 5000 - 9000 min-¹ 50 stk.
DKK 801,00
(DKK 16,02 / stk.)
inkl. momsDKK 801,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed Tilbehør til denne artikel
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibeblad, Slibeblade, Slibeblad, Slibeblade, Slibeblad, Slibeblade, Slibemidler, Slibemiddel, Slibemiddel, Slibeskive, Slibeskiver, Slibeskive, Slibeskive, Slibeskiver, slibe, Sliberondel, Rondeller, Sliberondel, Sliberondeller, PFERD slibeblad, Korund, Korund A, Korundslibeblad, Korundslibeblade, Korundslibeblad, Korundslibeblad, Slibeblad af korund, Korundslibemiddel, Slibemiddel af korund, Værktøjsfremstilling, Maskinkonstruktion, Formfremstilling, Luftfartsindustri, Rumfartsindustri, Motorreparation, Beholderkonstruktion, Apparatkonstruktion, PFERD COMBIDISC®, COMBIDISC, COMBIDISC®, PFERD, Roloc™, Lockit, Speed Lok TR, Power Lock type III, Fastlock-system B, Roll-On