Slibehjul - PFERD - med filtlameller - til for- og højglanspolering - VE 5 stk. - pris pr. VE

Indsatsområde
  • Slibehjulene er velegnede til for- og højglanspolering af små og mellemstore komponenter samt til efterpolering og bearbejdning af emner med mange konturer.
Beskrivelse
  • De frit profilerbare slibehjul tilpasser sig takket være lamellerne særdeles godt til emnets konturer. Den termiske belastning reduceres væsentligt gennem den specielle opbygning; den hårde udgave er velegnet til forpolering af plane flader, mens den bløde udgave er velegnet til efterpolering og bearbejdning af emner med mange konturer.
  • For at opnå en særdeles fin overflade kan udgaverne anvendes efter hinanden (brug venligst en passende polerpasta til dette formål, pasta medfølger ikke).
  • Ved en skærehastighed på 5 til 10 m/s opnås de bedste resultater med slibehjulet.
  • Af sikkerhedsmæssige årsager må det maks. tilladte omdrejningstal ikke overskrides.
Tekniske data
  • Materiale Slibemidler - Filt
  • Udførelse - blød eller hård
  • Mål (D x T) - 30 x 20 til 80 x 50 mm
  • Skaftdiameter x skaftlængde - 6 x 40 mm
  • Anbefalet omdrejningstal - 2400 til 6300 min-¹
  • Maks. tilladt omdrejningstal - 7500 til 20000 min-¹
  • VE - 5 stk.
  • Pris pr. VE
Udførelse (10)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Udførelse
Mål (D x T)
Anbefalet omdrejningstal
Maks. tilladt omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Udførelse Mål (D x T) Anbefalet omdrejningstal Maks. tilladt omdrejningstal VE pris ex. moms
658444383020 FLS 3020/6 W blød 30 x 20 mm 6300 min-¹ 20000 min-¹ 5 stk.
DKK 398,00
(DKK 79,60 / stk.)
inkl. momsDKK 398,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658444383021 FLS 3020/6 H hård 30 x 20 mm 6300 min-¹ 20000 min-¹ 5 stk.
DKK 398,00
(DKK 79,60 / stk.)
inkl. momsDKK 398,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658444384020 FLS 4020/6 W blød 40 x 20 mm 4750 min-¹ 15000 min-¹ 5 stk.
DKK 447,00
(DKK 89,40 / stk.)
inkl. momsDKK 447,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658444384021 FLS 4020/6 H hård 40 x 20 mm 4750 min-¹ 15000 min-¹ 5 stk.
DKK 447,00
(DKK 89,40 / stk.)
inkl. momsDKK 447,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658444385030 FLS 5030/6 W blød 50 x 30 mm 3800 min-¹ 12000 min-¹ 5 stk.
DKK 506,00
(DKK 101,20 / stk.)
inkl. momsDKK 506,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658444385031 FLS 5030/6 H hård 50 x 30 mm 3800 min-¹ 12000 min-¹ 5 stk.
DKK 570,00
(DKK 114,00 / stk.)
inkl. momsDKK 570,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658444386040 FLS 6040/6 W blød 60 x 40 mm 3150 min-¹ 10000 min-¹ 5 stk.
DKK 782,00
(DKK 156,40 / stk.)
inkl. momsDKK 782,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658444386041 FLS 6040/6 H hård 60 x 40 mm 3150 min-¹ 10000 min-¹ 5 stk.
DKK 782,00
(DKK 156,40 / stk.)
inkl. momsDKK 782,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658444388050 FLS 8050/6 W blød 80 x 50 mm 2400 min-¹ 7500 min-¹ 5 stk.
DKK 1.130,00
(DKK 226,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.130,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658444388051 FLS 8050/6 H hård 80 x 50 mm 2400 min-¹ 7500 min-¹ 5 stk.
DKK 1.130,00
(DKK 226,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.130,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibehjul, Slibehjul, Slibehjul, Slibehjul, PFERD slibehjul, Filtstift, Filtstifter, Filtstift, Filtstifter, PFERD filtstift, Polerstift, Polerstifter, Polerstift, Polerstifter, PFERD polerstift, polering, forpolering, højglanspolering, polering af rustfrit stål, polering af plast, Bearbejdning af radier, Bearbejdning af konturer, Filt, PFERD, frit profilerbar filtstift, profilerbar, Lameller, lamelformet slibestift, slibestift i lamelform, Filtlamelstift, PFERD filtlamelstift, Filtlamelstift