Rundstålsbøjle - Stål - metrisk gevind ETR - Længde 30 til 270 mm - Pakning 5 eller 10 stk. - Pris pr. pakning

Indsatsområde
  • Rundstålsbøjlen med metrisk gevind er fremragende til installation af stående eller hængende rørledninger samt til føring af rør på profiler og konsoller.
Beskrivelse
  • De to skruer på rundstålsbøjlen muliggør optimeret tilpasning til rørets udvendige diameter.
Tekniske data
  • Materiale - galvaniseret stål - min. trækstyrke 360 N/mm²
  • Diameter - ¼ tomme til 8 tommer
  • Længde - 30 til 270 mm
  • Bredde - 20 til 236 mm
  • Gevind - M6 til M14
  • Pakning 5 eller 10 stk.
Udførelse (23)
grænse udvælgelse
Diameter
Gevind
Længde
Bredde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Diameter Gevind Længde Bredde VE pris ex. moms
857302441501 ¼ tomme M6 30 mm 20 mm 10 stk.
DKK 44,03
(DKK 4,40 / stk.)
inkl. momsDKK 44,03
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,73
Produktsikkerhed
857302441601 3/8 tomme M6 35 mm 24 mm 10 stk.
DKK 47,08
(DKK 4,71 / stk.)
inkl. momsDKK 47,08
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,78
Produktsikkerhed
857302441701 ½ tomme M6 40 mm 28 mm 10 stk.
DKK 49,42
(DKK 4,94 / stk.)
inkl. momsDKK 49,42
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,82
Produktsikkerhed
857302441801 ¾ tomme M8 50 mm 36 mm 10 stk.
DKK 56,23
(DKK 5,62 / stk.)
inkl. momsDKK 56,23
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,93
Produktsikkerhed
857302441901 1 tomme M8 55 mm 43 mm 10 stk.
DKK 61,11
(DKK 6,11 / stk.)
inkl. momsDKK 61,11
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,01
Produktsikkerhed
857302442001 1 ¼ tomme M8 68 mm 51 mm 10 stk.
DKK 64,57
(DKK 6,46 / stk.)
inkl. momsDKK 64,57
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,07
Produktsikkerhed
857302442101 1 ½ tomme M8 70 mm 58 mm 10 stk.
DKK 87,86
(DKK 8,79 / stk.)
inkl. momsDKK 87,86
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,46
Produktsikkerhed
857302442201 2 tommer M8 80 mm 69 mm 10 stk.
DKK 93,86
(DKK 9,39 / stk.)
inkl. momsDKK 93,86
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,56
Produktsikkerhed
857302442301 - M10 100 mm 82 mm 10 stk.
DKK 144,39
(DKK 14,44 / stk.)
inkl. momsDKK 144,39
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,39
Produktsikkerhed
857302442401 2 ½ tomme M10 110 mm 88 mm 10 stk.
DKK 206,42
(DKK 20,64 / stk.)
inkl. momsDKK 206,42
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 3,42
Produktsikkerhed
857302442501 - M10 115 mm 94 mm 10 stk.
DKK 212,52
(DKK 21,25 / stk.)
inkl. momsDKK 212,52
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 3,52
Produktsikkerhed
857302442601 3 tommer M10 115 mm 102 mm 10 stk.
DKK 225,74
(DKK 22,57 / stk.)
inkl. momsDKK 225,74
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 3,74
Produktsikkerhed
857302442701 3 ½ tomme M12 145 mm 116 mm 5 stk.
DKK 142,35
(DKK 28,47 / stk.)
inkl. momsDKK 142,35
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,35
Produktsikkerhed
857302442801 - M12 150 mm 122 mm 5 stk.
DKK 153,55
(DKK 30,71 / stk.)
inkl. momsDKK 153,55
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,55
Produktsikkerhed
857302442901 4 tommer M12 156 mm 128 mm 5 stk.
DKK 162,70
(DKK 32,54 / stk.)
inkl. momsDKK 162,70
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,70
Produktsikkerhed
857302443001 - M12 170 mm 141 mm 5 stk.
DKK 188,13
(DKK 37,63 / stk.)
inkl. momsDKK 188,13
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 3,13
Produktsikkerhed
857302443101 - M12 180 mm 147 mm 5 stk.
DKK 194,22
(DKK 38,84 / stk.)
inkl. momsDKK 194,22
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 3,22
Produktsikkerhed
857302443201 5 tommer M14 185 mm 156 mm 5 stk.
DKK 266,42
(DKK 53,28 / stk.)
inkl. momsDKK 266,42
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 4,42
Produktsikkerhed
857302443301 - M14 193 mm 169 mm 5 stk.
DKK 288,80
(DKK 57,76 / stk.)
inkl. momsDKK 288,80
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 4,80
Produktsikkerhed
857302443401 - M14 200 mm 175 mm 5 stk.
DKK 337,60
(DKK 67,52 / stk.)
inkl. momsDKK 337,60
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 5,60
Produktsikkerhed
857302443501 6 tommer M14 210 mm 184 mm 5 stk.
DKK 345,74
(DKK 69,15 / stk.)
inkl. momsDKK 345,74
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 5,74
Produktsikkerhed
857302443601 - M14 232 mm 209 mm 5 stk.
DKK 367,09
(DKK 73,42 / stk.)
inkl. momsDKK 367,09
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 6,09
Produktsikkerhed
857302443701 8 tommer M14 270 mm 236 mm 5 stk.
DKK 431,15
(DKK 86,23 / stk.)
inkl. momsDKK 431,15
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 7,15
Produktsikkerhed
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Afstandsfæstelse, Fastgørelsessystemer, Fastgørelsesteknik, Bits, Bor, Kemisk fastgørelse, Tætningsmidler, Isoleringsmateriale, Bøjleklemme, Bøjleklemme, Fastgørelse, Dybel, Elektriske fastgørelser, Elektrisk fastgørelse, Fischer fastgørelsesteknik, Fischer dybel, Stilladsfastgørelse, Hulrumsfastgørelse, Installationssystemer, Klaus Fischer, Klæbestoffer, Langskaftet dybel, Sanitære fastgørelser, Sanitær fastgørelse, Skruer, Tunglast-fastgørelser kemi, Tunglastfastgørelse, Skum, Stålangre, Øjefastgørelse, rundstålsspændebånd, rundstålsspændebånd, rundstålsbøjle, Slangebånd, Rørbøjle, rundstålsbøjleklemme, rundstålsbøjleklemmer