Rundstålsbøjle - Stål - metrisk gevind ETR - Længde 30 til 270 mm - Pakning 5 eller 10 stk. - Pris pr. pakning

Indsatsområde
  • Rundstålsbøjlen med metrisk gevind er fremragende til installation af stående eller hængende rørledninger samt til føring af rør på profiler og konsoller.
Beskrivelse
  • De to skruer på rundstålsbøjlen muliggør optimeret tilpasning til rørets udvendige diameter.
Tekniske data
  • Materiale - galvaniseret stål - min. trækstyrke 360 N/mm²
  • Diameter - ¼ tomme til 8 tommer
  • Længde - 30 til 270 mm
  • Bredde - 20 til 236 mm
  • Gevind - M6 til M14
  • Pakning 5 eller 10 stk.
Udførelse (23)
grænse udvælgelse
Diameter
Gevind
Længde
Bredde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 857302441501
Udførelse
Diameter¼ tomme
GevindM6
Længde30 mm
Bredde20 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 44,03
(DKK 4,40 / stk.)
inkl. momsDKK 44,03
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,73
Leveringstid: 14 hverdage
Varenr.: 857302441601
Udførelse
Diameter3/8 tomme
GevindM6
Længde35 mm
Bredde24 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 47,08
(DKK 4,71 / stk.)
inkl. momsDKK 47,08
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,78
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302441701
Udførelse
Diameter½ tomme
GevindM6
Længde40 mm
Bredde28 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 49,42
(DKK 4,94 / stk.)
inkl. momsDKK 49,42
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,82
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302441801
Udførelse
Diameter¾ tomme
GevindM8
Længde50 mm
Bredde36 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 56,23
(DKK 5,62 / stk.)
inkl. momsDKK 56,23
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 0,93
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302441901
Udførelse
Diameter1 tomme
GevindM8
Længde55 mm
Bredde43 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 61,11
(DKK 6,11 / stk.)
inkl. momsDKK 61,11
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,01
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302442001
Udførelse
Diameter1 ¼ tomme
GevindM8
Længde68 mm
Bredde51 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 64,57
(DKK 6,46 / stk.)
inkl. momsDKK 64,57
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,07
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 857302442101
Udførelse
Diameter1 ½ tomme
GevindM8
Længde70 mm
Bredde58 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 87,86
(DKK 8,79 / stk.)
inkl. momsDKK 87,86
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,46
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302442201
Udførelse
Diameter2 tommer
GevindM8
Længde80 mm
Bredde69 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 93,86
(DKK 9,39 / stk.)
inkl. momsDKK 93,86
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 1,56
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302442301
Udførelse
Diameter-
GevindM10
Længde100 mm
Bredde82 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 144,39
(DKK 14,44 / stk.)
inkl. momsDKK 144,39
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,39
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 857302442401
Udførelse
Diameter2 ½ tomme
GevindM10
Længde110 mm
Bredde88 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 206,42
(DKK 20,64 / stk.)
inkl. momsDKK 206,42
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 3,42
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 857302442501
Udførelse
Diameter-
GevindM10
Længde115 mm
Bredde94 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 212,52
(DKK 21,25 / stk.)
inkl. momsDKK 212,52
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 3,52
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302442601
Udførelse
Diameter3 tommer
GevindM10
Længde115 mm
Bredde102 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 225,74
(DKK 22,57 / stk.)
inkl. momsDKK 225,74
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 3,74
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302442701
Udførelse
Diameter3 ½ tomme
GevindM12
Længde145 mm
Bredde116 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 142,35
(DKK 28,47 / stk.)
inkl. momsDKK 142,35
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,35
Leveringstid uger
Varenr.: 857302442801
Udførelse
Diameter-
GevindM12
Længde150 mm
Bredde122 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 153,55
(DKK 30,71 / stk.)
inkl. momsDKK 153,55
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,55
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 857302442901
Udførelse
Diameter4 tommer
GevindM12
Længde156 mm
Bredde128 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 162,70
(DKK 32,54 / stk.)
inkl. momsDKK 162,70
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 2,70
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302443001
Udførelse
Diameter-
GevindM12
Længde170 mm
Bredde141 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 188,13
(DKK 37,63 / stk.)
inkl. momsDKK 188,13
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 3,13
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302443101
Udførelse
Diameter-
GevindM12
Længde180 mm
Bredde147 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 194,22
(DKK 38,84 / stk.)
inkl. momsDKK 194,22
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 3,22
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302443201
Udførelse
Diameter5 tommer
GevindM14
Længde185 mm
Bredde156 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 266,42
(DKK 53,28 / stk.)
inkl. momsDKK 266,42
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 4,42
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302443301
Udførelse
Diameter-
GevindM14
Længde193 mm
Bredde169 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 288,80
(DKK 57,76 / stk.)
inkl. momsDKK 288,80
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 4,80
Leveringstid uger
Varenr.: 857302443401
Udførelse
Diameter-
GevindM14
Længde200 mm
Bredde175 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 337,60
(DKK 67,52 / stk.)
inkl. momsDKK 337,60
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 5,60
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302443501
Udførelse
Diameter6 tommer
GevindM14
Længde210 mm
Bredde184 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 345,74
(DKK 69,15 / stk.)
inkl. momsDKK 345,74
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 5,74
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302443601
Udførelse
Diameter-
GevindM14
Længde232 mm
Bredde209 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 367,09
(DKK 73,42 / stk.)
inkl. momsDKK 367,09
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 6,09
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857302443701
Udførelse
Diameter8 tommer
GevindM14
Længde270 mm
Bredde236 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 431,15
(DKK 86,23 / stk.)
inkl. momsDKK 431,15
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 7,15
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Afstandsfæstelse, Fastgørelsessystemer, Fastgørelsesteknik, Bits, Bor, Kemisk fastgørelse, Tætningsmidler, Isoleringsmateriale, Bøjleklemme, Bøjleklemme, Fastgørelse, Dybel, Elektriske fastgørelser, Elektrisk fastgørelse, Fischer fastgørelsesteknik, Fischer dybel, Stilladsfastgørelse, Hulrumsfastgørelse, Installationssystemer, Klaus Fischer, Klæbestoffer, Langskaftet dybel, Sanitære fastgørelser, Sanitær fastgørelse, Skruer, Tunglast-fastgørelser kemi, Tunglastfastgørelse, Skum, Stålangre, Øjefastgørelse, rundstålsspændebånd, rundstålsspændebånd, rundstålsbøjle, Slangebånd, Rørbøjle, rundstålsbøjleklemme, rundstålsbøjleklemmer