Rundbørste BRS 600 W - Stål og rustfrit stål - Ø 30 til 70 mm - Skaft-Ø 6 mm - Pk. 10 til 20 stk. - Pris pr. pk.

Indsatsområde
  • Rundbørsten BRS 600 W med bølget trådudførelse er ideel til materialeskånsom rengøring og afrensning af små til mellemstore overflader. Den er meget velegnet til komponenter med vanskelig adgang, såsom falser og flanger.
Beskrivelse
  • Rundbørsten BRS 600 W er velegnet til brug med boremaskiner, ligeslibere, akku-skruemaskiner og fleksible aksler. Den yder en god børsteeffekt, også på profilerede emner.
Tekniske data
  • Materialer - Stål, rustfrit stål
  • Diameter - 30 til 70 mm
  • Bredde - 9 til 16 mm
  • Længde - 40 til 48 mm
  • Skaftdiameter - 6 mm
  • Maks. tilladte omdrejningstal - 15000 til 20000 omdr./min.
  • Opbygning - bølget
  • Trådlængde - 6 til 20 mm
  • Trådmateriale - Stål, rustfrit stål
  • Trådtykkelse - 0,2 til 0,3 mm
  • Emballageenhed - 10 til 20 stk.
  • Pris pr. pk.
Udførelse (10)
grænse udvælgelse
Diameter
Bredde
Længde
Maks. omdrejningstal
Trådmateriale
Trådlængde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Diameter Bredde Længde Maks. omdrejningstal Trådmateriale Trådlængde VE pris ex. moms
659135834600 30 mm 9 mm 40 mm 20000 1/min Stål 6 mm 20 stk.
DKK 533,00
(DKK 26,65 / stk.)
inkl. momsDKK 533,00
plus DKK 120,00 fragt
659135835700 30 mm 9 mm 40 mm 20000 1/min Rustfrit stål 6 mm 20 stk.
DKK 659,00
(DKK 32,95 / stk.)
inkl. momsDKK 659,00
plus DKK 120,00 fragt
659135834800 40 mm 9 mm 40 mm 18000 1/min Stål 11 mm 20 stk.
DKK 572,00
(DKK 28,60 / stk.)
inkl. momsDKK 572,00
plus DKK 120,00 fragt
659135835800 40 mm 9 mm 40 mm 18000 1/min Rustfrit stål 11 mm 20 stk.
DKK 1.030,00
(DKK 51,50 / stk.)
inkl. momsDKK 1.030,00
plus DKK 120,00 fragt
659135835400 50 mm 9 mm 40 mm 15000 1/min Stål 13 mm 10 stk.
DKK 336,00
(DKK 33,60 / stk.)
inkl. momsDKK 336,00
plus DKK 120,00 fragt
659135835900 50 mm 9 mm 40 mm 15000 1/min Rustfrit stål 13 mm 10 stk.
DKK 502,00
(DKK 50,20 / stk.)
inkl. momsDKK 502,00
plus DKK 120,00 fragt
659135835500 60 mm 14 mm 44 mm 15000 1/min Stål 18 mm 10 stk.
DKK 419,00
(DKK 41,90 / stk.)
inkl. momsDKK 419,00
plus DKK 120,00 fragt
659135836000 60 mm 14 mm 44 mm 15000 1/min Rustfrit stål 18 mm 10 stk.
DKK 628,00
(DKK 62,80 / stk.)
inkl. momsDKK 628,00
plus DKK 120,00 fragt
659135835600 70 mm 16 mm 48 mm 15000 1/min Stål 20 mm 10 stk.
DKK 446,00
(DKK 44,60 / stk.)
inkl. momsDKK 446,00
plus DKK 120,00 fragt
659135836200 70 mm 16 mm 48 mm 15000 1/min Rustfrit stål 20 mm 10 stk.
DKK 671,00
(DKK 67,10 / stk.)
inkl. momsDKK 671,00
plus DKK 120,00 fragt
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Rundbørste, Trådbørste, Stålbørste, Rustfri stålbørste, Ståltrådbørste, Stål-trådbørste, Rustfri ståltrådbørste, Rustfri stål-trådbørste, Klingspor, BRS 600 W