Rørklemmer - Polypropylen - Farve lysegrå

Indsatsområde
  • Rørklemmer til fastgørelse af stålpanserrør iht. DIN 49020 og plastrør iht. DIN 49016 med middel eller tung trykbelastningsevne.
Beskrivelse
  • rækkesamling er mulig op til IEC 40
  • med 6 mm aflangt hul til universel
  • montering med skrue eller sømdybel
  • kan skubbes ind i profilskinner med 11 mm
  • slidsbredde (op til IEC 40)
  • slag- og splintfast grundet høj materialeelasticitet
Tekniske data
  • Materiale - Polypropylen, halogen- og silikonefri
  • Farve - lysegrå (RAL 7035)
Udførelse (7)
grænse udvælgelse
Udførelse
Klemmeområde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Udførelse Klemmeområde VE pris ex. moms
38121702702 IEC 16 15-16 mm 100 stk.
DKK 81,30
(DKK 0,81 / stk.)
inkl. momsDKK 81,30
plus DKK 120,00 fragt
38121702703 IEC 20 20-21 mm 100 stk.
DKK 97,60
(DKK 0,98 / stk.)
inkl. momsDKK 97,60
plus DKK 120,00 fragt
38121702704 IEC 25 25-26 mm 50 stk.
DKK 52,80
(DKK 1,06 / stk.)
inkl. momsDKK 52,80
plus DKK 120,00 fragt
38121702705 IEC 32 31-32 mm 50 stk.
DKK 114,00
(DKK 2,28 / stk.)
inkl. momsDKK 114,00
plus DKK 120,00 fragt
38121702706 IEC 40 39-40 mm 30 stk.
DKK 117,00
(DKK 3,90 / stk.)
inkl. momsDKK 117,00
plus DKK 120,00 fragt
38121702707 IEC 50 49-51 mm 30 stk.
DKK 117,00
(DKK 3,90 / stk.)
inkl. momsDKK 117,00
plus DKK 120,00 fragt
38121702708 IEC 63 62-64 mm 20 stk.
DKK 74,80
(DKK 3,74 / stk.)
inkl. momsDKK 74,80
plus DKK 120,00 fragt
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Klemme, Rørklemme, Klemmer, spændebånd, Plastklemme, Plastklemmer