Rørklemmer - Polypropylen - Farve lysegrå

Indsatsområde
  • Rørklemmer til fastgørelse af stålpanserrør iht. DIN 49020 og plastrør iht. DIN 49016 med middel eller tung trykbelastningsevne.
Beskrivelse
  • rækkesamling er mulig op til IEC 40
  • med 6 mm aflangt hul til universel
  • montering med skrue eller sømdybel
  • kan skubbes ind i profilskinner med 11 mm
  • slidsbredde (op til IEC 40)
  • slag- og splintfast grundet høj materialeelasticitet
Tekniske data
  • Materiale - Polypropylen, halogen- og silikonefri
  • Farve - lysegrå (RAL 7035)
Udførelse (7)
grænse udvælgelse
Udførelse
Klemmeområde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 38121702702
Udførelse
UdførelseIEC 16
Klemmeområde15-16 mm
VE100 stk.
DKK 81,30
(DKK 0,81 / stk.)
inkl. momsDKK 81,30
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 38121702703
Udførelse
UdførelseIEC 20
Klemmeområde20-21 mm
VE100 stk.
DKK 97,60
(DKK 0,98 / stk.)
inkl. momsDKK 97,60
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 38121702704
Udførelse
UdførelseIEC 25
Klemmeområde25-26 mm
VE50 stk.
DKK 52,80
(DKK 1,06 / stk.)
inkl. momsDKK 52,80
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 38121702705
Udførelse
UdførelseIEC 32
Klemmeområde31-32 mm
VE50 stk.
DKK 114,00
(DKK 2,28 / stk.)
inkl. momsDKK 114,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 38121702706
Udførelse
UdførelseIEC 40
Klemmeområde39-40 mm
VE30 stk.
DKK 117,00
(DKK 3,90 / stk.)
inkl. momsDKK 117,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 38121702707
Udførelse
UdførelseIEC 50
Klemmeområde49-51 mm
VE30 stk.
DKK 117,00
(DKK 3,90 / stk.)
inkl. momsDKK 117,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid uger
Varenr.: 38121702708
Udførelse
UdførelseIEC 63
Klemmeområde62-64 mm
VE20 stk.
DKK 74,80
(DKK 3,74 / stk.)
inkl. momsDKK 74,80
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Klemme, Rørklemme, Klemmer, spændebånd, Plastklemme, Plastklemmer