Polerstift - PFERD - Skaft-Ø 6 mm - Cylinderform - Filt - Pakke á 10 stk. - Pris pr. pakke

Indsatsområde
  • Polerstiften er velegnet til forpolering og højglanspolering af plastdele, til polering af hårdmetal-skæreknive, til forpolering af armaturer, til højglanspolering af komponenter af rustfrit stål (INOX) samt til bearbejdning af radier og konturer.
Beskrivelse
  • Polerstiften i cylinderform af filt, kan profileres frit
  • ved en skærehastighed på 5 til 10 m/s opnås de bedste resultater med polerstiften.
  • Af sikkerhedsmæssige årsager må det maksimalt tilladte omdrejningstal ikke overskrides.
Tekniske data
  • Materiale Slibemidler - Filt
  • Form - Cylinderform
  • Udførelse - middel
  • Mål (D x L) - 15 x 20 til 25 x 30 mm
  • Skaftdiameter - 6 mm
  • Anbefalet omdrejningstal - 4000 til 12000 min-¹
  • Maks. tilladt omdrejningstal - 19000 til 31500 min-¹
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Mål (D x L)
Anbefalet omdrejningstal
Maks. tilladt omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Mål (D x L) Anbefalet omdrejningstal Maks. tilladt omdrejningstal VE pris ex. moms
658244131526 FK WRC 1520/6 M 15 x 20 mm 6000 - 12000 min-¹ 31500 min-¹ 10 stk.
DKK 368,00
(DKK 36,80 / stk.)
inkl. momsDKK 368,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658244132026 FK WRC 2025/6 M 20 x 25 mm 5000 - 10000 min-¹ 23500 min-¹ 10 stk.
DKK 474,00
(DKK 47,40 / stk.)
inkl. momsDKK 474,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658244132536 FK WRC 2530/6 M 25 x 30 mm 4000 - 8000 min-¹ 19000 min-¹ 10 stk.
DKK 600,00
(DKK 60,00 / stk.)
inkl. momsDKK 600,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibestift, Slibestift, Slibestift, Slibestift, PFERD Slibestift, Filtstift, Filtstifter, Filtstift, Filtstifter, PFERD Filtstift, Polerstift, Polerstifter, Polerstift, Polerstifter, PFERD Polerstift, polering, forpolering, højglanspolering, polering af rustfrit stål, polering af plast, Bearbejdning af radier, Bearbejdning af konturer, Filt, PFERD, frit profilerbar filtstift, profilerbar, Cylinderform, Slibestift i cylinderform, Cylinderformet slibestift, cylinderformet slibestift