Polerstift - PFERD - Skaft-Ø 6 mm - Cylinderform - Filt - Pakke á 10 stk. - Pris pr. pakke

Indsatsområde
  • Polerstiften er velegnet til forpolering og højglanspolering af plastdele, til polering af hårdmetal-skæreknive, til forpolering af armaturer, til højglanspolering af komponenter af rustfrit stål (INOX) samt til bearbejdning af radier og konturer.
Beskrivelse
  • Polerstiften i cylinderform af filt, kan profileres frit
  • ved en skærehastighed på 5 til 10 m/s opnås de bedste resultater med polerstiften.
  • Af sikkerhedsmæssige årsager må det maksimalt tilladte omdrejningstal ikke overskrides.
Tekniske data
  • Materiale Slibemidler - Filt
  • Form - Cylinderform
  • Udførelse - middel
  • Mål (D x L) - 15 x 20 til 25 x 30 mm
  • Skaftdiameter - 6 mm
  • Anbefalet omdrejningstal - 4000 til 12000 min-¹
  • Maks. tilladt omdrejningstal - 19000 til 31500 min-¹
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Mål (D x L)
Anbefalet omdrejningstal
Maks. tilladt omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 658244131526
Udførelse
BetegnelseFK WRC 1520/6 M
Mål (D x L)15 x 20 mm
Anbefalet omdrejningstal6000 - 12000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal31500 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 368,00
(DKK 36,80 / stk.)
inkl. momsDKK 368,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658244132026
Udførelse
BetegnelseFK WRC 2025/6 M
Mål (D x L)20 x 25 mm
Anbefalet omdrejningstal5000 - 10000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal23500 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 474,00
(DKK 47,40 / stk.)
inkl. momsDKK 474,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 658244132536
Udførelse
BetegnelseFK WRC 2530/6 M
Mål (D x L)25 x 30 mm
Anbefalet omdrejningstal4000 - 8000 min-¹
Maks. tilladt omdrejningstal19000 min-¹
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 600,00
(DKK 60,00 / stk.)
inkl. momsDKK 600,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibestift, Slibestift, Slibestift, Slibestift, PFERD Slibestift, Filtstift, Filtstifter, Filtstift, Filtstifter, PFERD Filtstift, Polerstift, Polerstifter, Polerstift, Polerstifter, PFERD Polerstift, polering, forpolering, højglanspolering, polering af rustfrit stål, polering af plast, Bearbejdning af radier, Bearbejdning af konturer, Filt, PFERD, frit profilerbar filtstift, profilerbar, Cylinderform, Slibestift i cylinderform, Cylinderformet slibestift, cylinderformet slibestift