Polerstift - PFERD - Skaft-Ø 2,35 mm - dråbeform - filt - pakke med 10 stk. - pris pr. pakke

Indsatsområde
  • Polerstiften er velegnet til forpolering og højglanspolering af plastdele, til polering af hårdmetal-skæreknive, til forpolering af armaturer, til højglanspolering af komponenter af rustfrit stål (INOX) samt til bearbejdning af små radier.
Beskrivelse
  • Polerstift i dråbeform af filt, kan frit profileres
  • ved en skærehastighed på 5 til 10 m/s opnås de bedste resultater med polerstiften.
  • Af sikkerhedsmæssige årsager må det maks. tilladte omdrejningstal ikke overskrides.
Tekniske data
  • Materiale slibemidler - filt
  • Form - dråbeform
  • Udførelse - middel
  • Mål (D x T) - 6 x 10 eller 10 x 14 mm
  • Skaftdiameter - 2,35 mm
  • Anbefalet omdrejningstal - 10000 til 32000 min-¹
  • Maks. tilladt omdrejningstal - 47500 til 79500 min-¹
  • Pakke - 10 stk.
  • Pris pr. pakke
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Mål (D x T)
Anbefalet omdrejningstal
Maks. tilladt omdrejningstal
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Mål (D x T) Anbefalet omdrejningstal Maks. tilladt omdrejningstal VE pris ex. moms
658244100270 FK TRE 0610/2,35 M 6 x 10 mm 16000 - 32000 min-¹ 79500 min-¹ 10 stk.
DKK 249,00
(DKK 24,90 / stk.)
inkl. momsDKK 249,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658244100274 FK TRE 0812/2,35 M 8 x 12 mm 12000 - 24000 min-¹ 59500 min-¹ 10 stk.
DKK 258,00
(DKK 25,80 / stk.)
inkl. momsDKK 258,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658244100278 FK TRE 1014/2,35 M 10 x 14 mm 10000 - 20000 min-¹ 47500 min-¹ 10 stk.
DKK 302,00
(DKK 30,20 / stk.)
inkl. momsDKK 302,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Slibestift, Slibestifter, Slibestift, Slibestifter, PFERD slibestift, Filtstift, Filtstifter, Filtstift, Filtstifter, PFERD filtstift, Polerstift, Polerstifter, Polerstift, Polerstifter, PFERD polerstift, polering, forpolering, højglanspolering, polering af rustfrit stål, polering af plast, bearbejdning af radier, bearbejdning af konturer, filt, PFERD, frit profilerbar filtstift, profilerbar, dråbeform, slibestift i dråbeform, dråbeformet slibestift, dråbeformet slibestift