PIG® Essentials Oil-Only-oliespærre - Ø 13 eller 20 cm - Længde 3 eller 6 m - til 114 eller 144 l/pakke - Pakke à 2 eller 4 stk. - Pris pr. pakke

Indsatsområde
  • PIG® Essentials Oil-Only-oliespærren er velegnet til langvarig brug på vand. Den fungerer som et inddæmningssystem, der er stort nok til at håndtere spild af næsten alle størrelser.
Beskrivelse
  • PIG® Essentials Oil-Only-oliespærren er fyldt med et stærkt absorberende fyld og omgivet af et rivefast nylongitter. Spærren synker ikke, selv når den er helt mættet med olie. Fyldet af polypropylen er hydrofobt; det afviser vand (og flyder ovenpå), men absorberer olier og andre kulbrinter. Nylonsnoren og den rivefaste konstruktion giver ekstra styrke ved udlægning og indsamling. Spærrene er udstyret med klemmer og forbindelsesringe, hvilket gør det muligt at forbinde spærrene nemt og effektivt. De integrerede forbindelsesstykker kan bruges til at skabe et inddæmningssystem, der er stort nok til at håndtere spild af næsten alle størrelser. Den hvide farve gør det let at se, hvornår absorptionsmidlet er helt mættet. På den måde bliver oliespærren ikke kasseret for tidligt, hvilket sparer penge.
Tekniske data
  • Materiale fyld og overflade - Polypropylen
  • Materiale net - Polyester
  • Materiale hardware - Metal
  • Farve - Hvid
  • Absorptionskapacitet - 113,6 eller 143,8 liter / pakke
  • Diameter - 13 eller 20 cm
  • Længde - 3 eller 6 m
  • Pakke - 2 eller 4 spær
  • Pris pr. pakke
Udførelse (4)
grænse udvælgelse
Ø
Længde
Absorptionskapacitet
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Ø Længde Absorptionskapacitet VE pris ex. moms
9050OB133000 13 cm 3 m 113,6 l/pakke 4 stk.
DKK 1.110,00
(DKK 277,50 / stk.)
inkl. momsDKK 1.110,00
plus DKK 120,00 fragt
9050OB136000 13 cm 6 m 113,6 l/pakke 2 stk.
DKK 1.110,00
(DKK 555,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.110,00
plus DKK 120,00 fragt
9050OB203000 20 cm 3 m 143,8 l/pakke 4 stk.
DKK 1.670,00
(DKK 417,50 / stk.)
inkl. momsDKK 1.670,00
plus DKK 120,00 fragt
9050OB206000 20 cm 6 m 143,8 l/pakke 2 stk.
DKK 1.670,00
(DKK 835,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.670,00
plus DKK 120,00 fragt
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: PIG® Essentials Oil-Only-oliespærre, Inddæmningssystem, Oliespærre, PIG oliespærre, Absorptionsmiddel, Absorptionsslange, Absorbere olie, Olieabsorption, Inddæmme olie, Olieinddæmning, Absorbere kulbrinter, Inddæmme kulbrinter