PFERD COMBIDISC-små fiberslibere CDF - VICTOGRAIN-COOL - Udvendig ø 38 til 75 mm - Pris pr. pakkeenhed

Indsatsområde
  • PFERD COMBIDISC-små fiberslibere CDFR er velegnet til ekstremt aggressiv slibning af flader og kanter med ultimativ afvirkning på stålmaterialer, hårde og dårligt varmeledende materialer inden for metalbearbejdning.
Beskrivelse
  • VICTOGRAIN-slibekornet garanterer en ultimativ, konstant topform.
  • Fiberryggen forstærker slibeskiven og forbedrer materialeaftaget markant.
  • Slibeaktive tilsætningsstoffer i belægningen opnår en markant højere afvirkning, forhindrer tilstopning og giver en køligere slibning.
  • COMBIDISC-skiverne sikrer høj rentabilitet gennem hurtigt værktøjsskift.
  • Den enkle håndtering og det vibrationssvage arbejde giver en høj grad af komfort.
  • Der opstår ingen forstyrrelser under brug ved at de klistrer, glider eller løsner sig.
  • Anvend slibeolie, der er egnet til materialet.
Tekniske data
  • Slibemidler - VICTOGRAIN-COOL
  • Opspændingssystem - CD
  • Udvendig ø - 38 til 75 mm
  • Opt. omdr./min. - 2.500–16.000
  • Pakkeenhed - 50 til 100 stk.
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Udvendig ø
Opt. omdr./min.
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Udvendig ø Opt. omdr./min. VE pris ex. moms
658142703836 CDF 38 VICTOGRAIN-COOL 36 38 mm 5.000–16.000 100 stk.
DKK 1.610,00
(DKK 16,10 / stk.)
inkl. momsDKK 1.610,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658142705036 CDF 50 VICTOGRAIN-COOL 36 50 mm 3.800–13.000 100 stk.
DKK 2.260,00
(DKK 22,60 / stk.)
inkl. momsDKK 2.260,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658142707536 CDF 75 VICTOGRAIN-COOL 36 75 mm 2.500–9.000 50 stk.
DKK 1.610,00
(DKK 32,20 / stk.)
inkl. momsDKK 1.610,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: PFERD COMBIDISC-små fiberslibere CDF, VICTOGRAIN-COOL, Rengøringsslibeskive, Rengøringsslibeskive, Rengøringsslibeskive, Slibeskive, Slibeskive, Slibeskive, rengøring, Lakfjernelse, Lak, Afskalningsfjernelse, Afskalning, Anløbsfarvefjernelse, Anløbsfarver, Rustfjernelse, Rust, Limfjernelse, Lim, Værktøjsfremstilling, Maskinbyggeri, Formfremstilling, Luftfartsindustri, Rumfartsindustri, Motorreparation, Beholderbyggeri, Apparatbyggeri, CD, Opspændingssystem CD, PFERD COMBIDISC®, COMBIDISC, COMBIDISC®, PFERD COMBIDISC®, VICTOGRAIN-COOL