PFERD COMBIDISC lille fiberslibeskive CDFR - VICTOGRAIN-COOL - Udvendig ø 38 til 75 mm - Pris pr. pakke

Indsatsområde
  • PFERD COMBIDISC lille fiberslibeskive CDFR er velegnet til ekstremt aggressiv flade- og kantslibning med ultimativ slibeydelse på stålmaterialer, hårde og dårligt varmeledende materialer inden for metalbearbejdning.
Beskrivelse
  • VICTOGRAIN-slibekornet garanterer en ultimativ, konstant topform.
  • Fiberryggen forstærker slibeskiven og forbedrer materialeaftaget betydeligt.
  • Slibeaktive tilsætningsstoffer i belægningen opnår en markant højere slibeydelse, forhindrer tilstopning og giver en køligere slibning.
  • COMBIDISC-skiverne sikrer høj økonomisk effektivitet gennem hurtigt værktøjsskift.
  • Enkel håndtering og vibrationssvagt arbejde gør arbejdet med COMBIDISC-slibeskiven meget komfortabelt.
  • Der opstår ingen forstyrrelser under brug grundet klæben, glidning eller løsning.
  • Brug en slibeolie, der er egnet til materialet.
Tekniske data
  • Slibemidler - VICTOGRAIN-COOL
  • Opspændingssystem - CDR
  • Udvendig ø - 38 til 75 mm
  • Opt. omdr./min. - 2.500–16.000
  • Pakningsstørrelse - 50 til 100 stk.
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Betegnelse
Udvendig ø
Opt. omdr./min.
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Betegnelse Udvendig ø Opt. omdr./min. VE pris ex. moms
658142713836 CDFR 38 VICTOGRAIN-COOL 36 38 mm 5.000–16.000 100 stk.
DKK 1.610,00
(DKK 16,10 / stk.)
inkl. momsDKK 1.610,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658142715036 CDFR 50 VICTOGRAIN-COOL 36 50 mm 3.800–13.000 100 stk.
DKK 2.260,00
(DKK 22,60 / stk.)
inkl. momsDKK 2.260,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
658142717536 CDFR 75 VICTOGRAIN-COOL 36 75 mm 2.500–9.000 50 stk.
DKK 1.610,00
(DKK 32,20 / stk.)
inkl. momsDKK 1.610,00
plus DKK 120,00 fragt
Produktsikkerhed
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: PFERD COMBIDISC lille fiberslibeskive CDFR, VICTOGRAIN-COOL, Renseslibeskive, Renseslibeskive, Renseslibeskive, Slibetallerken, Slibetallerken, Slibetallerken, rense, Lakfjernelse, Lak, Afskalning, Glødeskal, Anløbsfarvefjernelse, Anløbsfarver, Rustfjernelse, Rust, Limfjernelse, Lim, Værktøjsfremstilling, Maskinbygning, Formfremstilling, Luftfartsindustri, Rumfartsindustri, Motorreparation, Beholderbygning, Apparatbygning, CD, Opspændingssystem CD, PFERD COMBIDISC®, COMBIDISC, COMBIDISC®, PFERD COMBIDISC®, VICTOGRAIN-COOL