OMNI 200 - Multifunktionsspray - Korrosionsbeskyttelse - VOC-fri - 0,5 L til 200 L

Indsatsområde
  • OMNI har sit anvendelsesområde inden for produktion, værksteder og vedligeholdelse såvel som i landbruget eller byggebranchen.
  • Multifunktionssprayen beskytter bevægelige og ubevægelige dele mod rustdannelse samt krybestrøm, hvilket gør den særdeles velegnet til beskyttelse og pleje af værktøj, maskiner, elektroniske kredsløb og motorer.
  • OMNI bruges ligeledes til dehydrering eller forrengøring i dyppebad.
Beskrivelse
  • OMNI 200 er en mærkningsfri, multifunktionel spray med let kapillareffekt.
  • Sprayen er yderst velegnet til at smøre bevægelige dele, beskytte mod korrosion og løsne snavs.
  • Den lugtfrie multifunktionsspray fjerner urenheder såsom harpiksholdige fedtstoffer og olier ved at trænge ind under snavset takket være kapillareffekten, så den kan udfolde sin beskyttende virkning optimalt.
  • OMNI 200 er miljøvenlig, da den ikke indeholder opløsningsmidler baseret på kulbrinter.
  • Sprayen er desuden VOC-fri, syrefri, silikonefri og teflonfri.
Tekniske data
  • Materialekompatibilitet - rustfrit stål, stål, aluminium, ikke-jernholdige metaller, jern, støbejern, galvaniserede flader
  • Kontrollér materialekompatibilitet - plast, lakerede flader
  • Forurening - bitumen, tungt fedt, råolie, fastbrændt organisk snavs, støv, fingeraftryk, voks, olie, fedt, snavs, syntetiske olier, fedt
  • Anvendelse - manuelt, dyppebad
  • Koncentrat - klar til brug
  • Flammepunkt - 200 °C
  • VOC-indhold - VOC-fri
  • Beholderstørrelse - 0,5 L til 200 L
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
Beholderstørrelse
Beholdertype
Vægt
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 9081E5001800
Udførelse
Beholderstørrelse0,5 L
BeholdertypeHåndsprøjteflaske
Vægt0,425 kg
Produktsikkerhed
DKK 147,00
(DKK 294,00 / l)
inkl. momsDKK 147,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 9081E0201800
Udførelse
Beholderstørrelse20 L
BeholdertypePlastdunk
Vægt17 kg
Produktsikkerhed
DKK 1.880,00
(DKK 94,00 / l)
inkl. momsDKK 1.880,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid: 7-10 hverdage
Varenr.: 9081E2001800
Udførelse
Beholderstørrelse200 L
BeholdertypeTønde
Vægt170 kg
Produktsikkerhed
DKK 19.800,00
(DKK 99,00 / l)
inkl. momsDKK 19.800,00
plus DKK 1.000,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: OMNI 200, bio-circle, Fedtopløser, Koldrens, Smøremiddel, Multifunktionsspray, Rensespray, Rengøring, Korrosionsbeskyttelse, Kapillareffekt, Kapillarvirkning, silikonefri, syrefri, teflonfri, Værksted, Vedligeholdelse, Byggeindustri, Landbrug, Byggebranche, VOC-fri, opløsningsmiddelfri