Ledboltspændebånd GEMI GBS 2-delt - spændeområde-Ø 80 til 305 mm - rustfrit stål 1.4401 - bredde 25 mm - pris pr. stk. - pakningsenhed 5 og 10 stk.

Indsatsområde
  • Ledboltspændebåndet er yderst velegnet til slangeforbindelser, hvor der kræves en høj spændekraft, og anvendes primært til store slanger.
  • Spændebåndet finder overvejende anvendelse inden for områderne landbrug, dræning og afvanding samt slamsugning.
Beskrivelse
  • Selv ved hårdhændet håndtering og vanskelige forhold er spændebåndet holdbart og pålideligt.
  • De jævne overgange mellem delene og båndet, båndbroens bøjeradius samt den glatte inderside af båndet sørger for en god kontaktflade mod slangen og dermed en god tætningseffekt.
Tekniske data
  • Materiale - komplet rustfrit stål 1.4401 (W5)
  • Med fuldbolt
  • Spændeområde-Ø - 80 til 305 mm
  • Båndbredde - 25 mm
  • Skrue - SK sekskantskrue M8
  • Korrosionsbestandighed i saltsprøjtetest - 400 t
  • Norm - DIN 3017
  • Pris pr. stk.
  • Pakningsenhed 5 og 10 stk.
Vær opmærksom på mængderabatterne for denne artikel!
Udførelse (10)
grænse udvælgelse
Spændeområde-Ø
Materiale
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 8575W5251110
Udførelse
Spændeområde-Ø95 til 110 mm
MaterialeRustfrit stål 1.4401
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 201,00
(DKK 20,10 / stk.)
inkl. momsDKK 201,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Mindste bestilling: 10 (= DKK 2.010,00)
Varenr.: 8575W5251125
Udførelse
Spændeområde-Ø110 til 125 mm
MaterialeRustfrit stål 1.4401
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 207,00
(DKK 20,70 / stk.)
inkl. momsDKK 207,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid uger
Mindste bestilling: 10 (= DKK 2.070,00)
Varenr.: 8575W5251140
Udførelse
Spændeområde-Ø125 til 140 mm
MaterialeRustfrit stål 1.4401
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 214,00
(DKK 21,40 / stk.)
inkl. momsDKK 214,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid uger
Mindste bestilling: 10 (= DKK 2.140,00)
Varenr.: 8575W5251155
Udførelse
Spændeområde-Ø140 til 155 mm
MaterialeRustfrit stål 1.4401
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 217,00
(DKK 43,40 / stk.)
inkl. momsDKK 217,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Mindste bestilling: 5 (= DKK 1.085,00)
Varenr.: 8575W5251170
Udførelse
Spændeområde-Ø155 til 170 mm
MaterialeRustfrit stål 1.4401
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 226,00
(DKK 22,60 / stk.)
inkl. momsDKK 226,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid uger
Mindste bestilling: 10 (= DKK 2.260,00)
Varenr.: 8575W5251185
Udførelse
Spændeområde-Ø170 til 185 mm
MaterialeRustfrit stål 1.4401
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 232,00
(DKK 23,20 / stk.)
inkl. momsDKK 232,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Mindste bestilling: 10 (= DKK 2.320,00)
Varenr.: 8575W5251205
Udførelse
Spændeområde-Ø185 til 205 mm
MaterialeRustfrit stål 1.4401
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 237,00
(DKK 47,40 / stk.)
inkl. momsDKK 237,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Mindste bestilling: 5 (= DKK 1.185,00)
Varenr.: 8575W5251225
Udførelse
Spændeområde-Ø205 til 225 mm
MaterialeRustfrit stål 1.4401
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 243,00
(DKK 24,30 / stk.)
inkl. momsDKK 243,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Mindste bestilling: 10 (= DKK 2.430,00)
Varenr.: 8575W5251245
Udførelse
Spændeområde-Ø225 til 245 mm
MaterialeRustfrit stål 1.4401
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 252,00
(DKK 25,20 / stk.)
inkl. momsDKK 252,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Mindste bestilling: 10 (= DKK 2.520,00)
Varenr.: 8575W5251265
Udførelse
Spændeområde-Ø245 til 265 mm
MaterialeRustfrit stål 1.4401
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 263,00
(DKK 52,60 / stk.)
inkl. momsDKK 263,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Mindste bestilling: 5 (= DKK 1.315,00)
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Kraftigt spændebånd, GBS, Ledboltspændebånd, Heavy Duty, Bolt, Spændebånd, spændebånd, Norma, GEMI, GEMI GBS, spændebånd, spændebånd, Ledboltspændebånd, Norma Ledboltspændebånd, Norma GEMI Ledboltspændebånd, Norma spændebånd, Norma GEMI spændebånd, Slangebånd, Norma Slangebånd, Norma GEMI Slangebånd, Spændebånd i rustfrit stål, Ledboltspændebånd i rustfrit stål, Kraftigt spændebånd i rustfrit stål, spændebånd i rustfrit stål, Ledboltspændebånd i rustfrit stål, Kraftigt spændebånd i rustfrit stål