Varenr.:
PPKH17201001
Udførelse
| forsegle | FKM |
| Indvendig diameter | 20 mm |
| Nominel diameter | 15 |
| Æskelængde | 80 mm |
| L | 16 mm |
| Z | 48 mm |
| Ø | 49 mm |
| B | 50 mm |
| C | 64 mm |
| strømningshastighed | 190 l/min |
Indsatsområde
- Kugleventilen er ideelt egnet til passage af alle materialer, der ikke angriber huset og tætningskomponenterne.
- Kugleventilen må ikke anvendes med trykluft eller andre gasser under tryk.
- Kugleventilen er lavet af polypropylen-H, pakningen er lavet af EPDM eller fluorgummi.
- Den 100% testede ventil kan monteres og afmonteres radialt og har en skyllesikker kugle. Derudover tilbyder kugleventilen optimale flowegenskaber.
- Kropsmateriale - PP-H
- Tætningsmateriale - EPDM eller FKM
- Nominel diameter - 15 til 50
- Indvendig diameter - 20 til 63 mm
- Flowhastighed - 190 til 3200 l/min
- Urkasselængde - 80 til 166 mm
- L - 16 til 30 mm
- Z - 48 til 106 mm
- E - 49 til 116 mm
- B - 50 til 104 mm
- C - 64 til 124 mm
- Driftstryk - 0 til 10 bar
- Temperaturområde -0 til +100 °C
En teknisk tegning kan findes i produktdatabladet.