360°- anskuelse
Kraftigt drejeligt hjul - elastisk massiv gummi - hjul Ø 160 til 250 mm - konstruktionshøjde 205 til 300 mm - bæreevne 350 til 550 kg
Indsatsområde
- Det kraftige drejehjul er ideelt til brug på fliser, parket, industrigulve og ujævne gulve.
- Massiv gummi er særligt velegnet til ujævne, hårde gulve på grund af sin bløde slidbane.
- Hjulkroppen med kuglelejer er lavet af tykvægget stålplade, dækslet er lavet af elastisk massivgummi med ca. 65° Shore A.
- Det tunge hus er lavet af presset, galvaniseret stålplade.
- Gaffelhovedet har dobbelte kuglelejer og er udstyret med hærdede lejeskåle.
- Rullen er særligt modstandsdygtig over for stød og slag og tilbyder høj elasticitet med lav rullemodstand og god kørekomfort.
- Hjulkropmateriale - tykvægget stålplade
- Slidbanemateriale - elastisk massiv gummi, ca. 65° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 160 til 250 mm
- Hjulbredde - 50 til 60 mm
- Højde - 205 til 300 mm
- Projektion - 45 til 66 mm
- Pladestørrelse - 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 12,5 mm
- Belastningsevne - 350 til 550 kg
| Fra DKK 688,00 |
| inkl. momsDKK 688,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952930018968
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 205 mm |
| højde | 45 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 12,5 mm |
| 350 kg |
Varenr.: 952930018970
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 245 mm |
| højde | 64 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 12,5 mm |
| 450 kg |
Varenr.: 952930018972
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 300 mm |
| højde | 66 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 12,5 mm |
| 550 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 406,00 |
| inkl. momsDKK 406,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu