360°- anskuelse
Kraftigt drejeligt hjul - elastisk PU-hjul - hjul Ø 100 til 300 mm - konstruktionshøjde 150 til 355 mm - bæreevne 300 til 1250 kg
Indsatsområde
- Det kraftige drejehjul er ideelt til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Hjulkroppen med kuglelejer er lavet af specialstøbejern, den påstøbte bane er lavet af elastisk polyurethan med ca. 75° Shore A.
- En særlig stærk polyurethanpude er integreret i rullen.
- Huset er en tung, galvaniseret, svejset stålkonstruktion.
- Gaffelhovedet er udstyret med et forseglet aksialt sporkugleleje og et konisk rulleleje.
- Valsen er udstyret med en smørenippel og er skruet og fastgjort med en robust centerbolt.
- Rullen har en høj belastningskapacitet, lav rullemodstand og kører uden mærker.
- Hjulkropmateriale - specialgråt støbejern
- Slidbanemateriale - elastisk polyurethan, ca. 75° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret svejset stålkonstruktion
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 100 til 300 mm
- Hjulbredde - 38 til 80 mm
- Højde - 145 til 355 mm
- Projektion - 45 til 75 mm
- Plademål - 135 x 110 til 175 x 140 mm
- Hulstørrelse - 105 x 80 til 140 x 105 mm
- Skruehulsdiameter - 11 til 15 mm
- Belastningsevne - 300 til 1250 kg
| Fra DKK 962,00 |
| inkl. momsDKK 962,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (7)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
tallerken
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952930019252
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| Kapacitet | 150 mm |
| højde | 45 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 300 kg |
Varenr.: 952930019254
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 170 mm |
| højde | 50 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 400 kg |
Varenr.: 952930019256
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 200 mm |
| højde | 55 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 500 kg |
Varenr.: 952930019258
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 245 mm |
| højde | 60 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 650 kg |
Varenr.: 952930019260
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 295 mm |
| højde | 70 mm |
| tallerken | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 800 kg |
Varenr.: 952930019262
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 80 mm |
| Kapacitet | 305 mm |
| højde | 75 mm |
| tallerken | 175 x 140 mm |
| hulstørrelse | 140 x 105 mm |
| Hul Ø | 15 mm |
| 950 kg |
Varenr.: 952930019264
Udførelse
| hjuldiameter | 300 mm |
| Hjul bredde | 80 mm |
| Kapacitet | 355 mm |
| højde | 75 mm |
| tallerken | 175 x 140 mm |
| hulstørrelse | 140 x 105 mm |
| Hul Ø | 15 mm |
| 1250 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 162,00 |
| inkl. momsDKK 162,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu