360°- anskuelse
Kraftig fast hjul - polyamidhjul - hjul Ø 80 til 125 mm - konstruktionshøjde 108 til 155 mm - belastningskapacitet 200 til 350 kg
Indsatsområde
- Det kraftige faste hjul er ideelt til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Kuglelejehjulet med sfærisk bane er fremstillet udelukkende af polyamid.
- Det mellemvægtige hus er lavet af presset, galvaniseret stålplade.
- Hjulet er særligt modstandsdygtigt over for stød og slag og tilbyder en høj belastningskapacitet. Derudover har hjulet høj kemisk resistens, lav rullemodstand og jævn kørsel på glatte gulve.
- Hjulmateriale - polyamid
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 125 mm
- Hjulbredde - 35 til 40 mm
- Højde - 108 til 155 mm
- Pladestørrelse - 102 x 90 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 mm
- Skruehulsdiameter - 8,5 mm
- Belastningsevne - 200 til 350 kg
| Fra DKK 127,00 |
| inkl. momsDKK 127,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (3)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952932108300
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 108 mm |
| Panel dimensioner | 102 x 90 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 8,5 mm |
| Kapacitet | 200 kg |
Varenr.: 952932108400
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 128 mm |
| Panel dimensioner | 102 x 90 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 8,5 mm |
| Kapacitet | 300 kg |
Varenr.: 952932108500
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 155 mm |
| Panel dimensioner | 102 x 90 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 8,5 mm |
| Kapacitet | 350 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 55,80 |
| inkl. momsDKK 55,80 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu