360°- anskuelse
Kraftig fast hjul - helhjul - hjul Ø 100 til 250 mm - konstruktionshøjde 145 til 380 mm - bæreevne 1700 til 10000 kg
Indsatsområde
- Det kraftige faste hjul er ideelt til brug på solide, plane gulve.
- Kuglelejehjulet er lavet udelukkende af stål, og overfladen er let olieret.
- Huset er en meget robust svejset stålkonstruktion. Det er galvaniseret til hjuldiametre op til 150 mm og malet sort til hjuldiametre på 200 mm og større.
- Rullen er boltet fast til en svejset, meget stabil centerbolt, hjulakslen er også boltet fast.
- Det faste hjul tilbyder en meget høj statisk og dynamisk belastningskapacitet og meget høj slidstyrke. Derudover tilbyder hjulet meget lav rullemodstand og jævn kørsel på glatte gulve.
- Rullen er elektrisk ledende.
- Hjulmateriale - stål (C45)
- Husmateriale - svejset stålkonstruktion, galvaniseret eller malet
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 100 til 250 mm
- Hjulbredde - 40 til 80 mm
- Højde - 145 til 380 mm
- Panelmål - 135 x 110 til 400 x 300 mm
- Hulstørrelse - 105 x 80 til 340 x 240 mm
- Skruehulsdiameter - 11 til 26 mm
- Belastningsevne - 1700 til 10000 kg
| Fra DKK 1.240,00 |
| inkl. momsDKK 1.240,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952932860300
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 145 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 1700 kg |
Varenr.: 952932860400
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 55 mm |
| højde | 170 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 1750 kg |
Varenr.: 952932860500
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 55 mm |
| højde | 205 mm |
| Panel dimensioner | 175 x 140 mm |
| hulstørrelse | 140 x 105 mm |
| Skrue-Ø | 14 mm |
| Kapacitet | 3000 kg |
Varenr.: 952932860600
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 55 mm |
| højde | 255 mm |
| Panel dimensioner | 175 x 140 mm |
| hulstørrelse | 140 x 105 mm |
| Skrue-Ø | 14 mm |
| Kapacitet | 3000 kg |
Varenr.: 952932860700
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 80 mm |
| højde | 280 mm |
| Panel dimensioner | 255 x 200 mm |
| hulstørrelse | 210 x 160 mm |
| Skrue-Ø | 18 mm |
| Kapacitet | 6000 kg |
Varenr.: 952932860800
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 65 mm |
| højde | 380 mm |
| Panel dimensioner | 400 x 300 mm |
| hulstørrelse | 340 x 240 mm |
| Skrue-Ø | 26 mm |
| Kapacitet | 10000 kg |
| DKK 12.600,00 |
| inkl. momsDKK 12.600,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Leveringstid: 7-10 hverdage
Denne artikel kan for øjeblikket ikke leveres
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 319,00 |
| inkl. momsDKK 319,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu