360°- anskuelse
Kraftig drejelig hjul - polyuretanhjul - hjul Ø 80 til 500 mm - konstruktionshøjde 112 til 600 mm - lastkapacitet 180 til 4500 kg
Indsatsområde
- Det kraftige hjul er velegnet til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Kuglelejehjulhuset er lavet af specialstøbejern, den påstøbte, cylindriske løbeflade er lavet af polyurethan med ca. 95° Shore A.
- Det kraftige hus, hvis gaffelhoved er monteret på to kuglelejer og udstyret med hærdede lejeskåle, er lavet af presset, galvaniseret stålplade. Til hjuldiametre på 250 mm og derover er huset en svejset stålkonstruktion.
- Rullen er særligt modstandsdygtig over for stød og slag og tilbyder en elastisk, støjsvag kørsel med lav slidstyrke.
- Hjulkropmateriale - specialgråt støbejern
- Slidbanemateriale - polyurethan, ca. 95° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade eller svejset stålkonstruktion
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 500 mm
- Hjulbredde - 30 til 100 mm
- Højde - 112 til 600 mm
- Projektion - 39 til 95 mm
- Panelmål - 105 x 85 til 250 x 200 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 210 x 160 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 19 mm
- Belastningsevne - 180 til 4500 kg
| Fra DKK 292,00 |
| inkl. momsDKK 292,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (18)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
tallerken
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952930012024
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 36 mm |
| Kapacitet | 112 mm |
| højde | 39 mm |
| tallerken | 105 x 85 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 180 kg |
Varenr.: 952930012026
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| Kapacitet | 132 mm |
| højde | 40 mm |
| tallerken | 105 x 85 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 200 kg |
Varenr.: 952930012029
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 145 mm |
| højde | 40 mm |
| tallerken | 105 x 85 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 300 kg |
Varenr.: 952930012031
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 159 mm |
| højde | 40 mm |
| tallerken | 105 x 85 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 250 kg |
Varenr.: 952930012033
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 159 mm |
| højde | 40 mm |
| tallerken | 105 x 85 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| 300 kg |
Varenr.: 952930012035
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 185 mm |
| højde | 41 mm |
| tallerken | 140 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 400 kg |
Varenr.: 952930012039
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 191,5 mm |
| højde | 53 mm |
| tallerken | 140 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 550 kg |
Varenr.: 952930012037
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 214 mm |
| højde | 50 mm |
| tallerken | 175 x 140 mm |
| hulstørrelse | 140 x 105 mm |
| Hul Ø | 15 mm |
| 800 kg |
Varenr.: 952930028527
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 245 mm |
| højde | 57 mm |
| tallerken | 140 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| 1000 kg |
Varenr.: 952930012045
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 264 mm |
| højde | 45 mm |
| tallerken | 175 x 140 mm |
| hulstørrelse | 140 x 105 mm |
| Hul Ø | 15 mm |
| 1200 kg |
Varenr.: 952930012047
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 310 mm |
| højde | 63 mm |
| tallerken | 200 x 160 mm |
| hulstørrelse | 160 x 120 mm |
| Hul Ø | 15 mm |
| 1200 kg |
Varenr.: 952930012049
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 310 mm |
| højde | 63 mm |
| tallerken | 200 x 160 mm |
| hulstørrelse | 160 x 120 mm |
| Hul Ø | 15 mm |
| 1500 kg |
Varenr.: 952930012051
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 100 mm |
| Kapacitet | 310 mm |
| højde | 67 mm |
| tallerken | 200 x 160 mm |
| hulstørrelse | 160 x 120 mm |
| Hul Ø | 15 mm |
| 2200 kg |
Varenr.: 952930012052
Udførelse
| hjuldiameter | 300 mm |
| Hjul bredde | 70 mm |
| Kapacitet | 346 mm |
| højde | 70 mm |
| tallerken | 200 x 160 mm |
| hulstørrelse | 160 x 120 mm |
| Hul Ø | 15 mm |
| 1800 kg |
Varenr.: 952930012054
Udførelse
| hjuldiameter | 300 mm |
| Hjul bredde | 100 mm |
| Kapacitet | 380 mm |
| højde | 80 mm |
| tallerken | 200 x 160 mm |
| hulstørrelse | 160 x 120 mm |
| Hul Ø | 17 mm |
| 2800 kg |
Varenr.: 952930012056
Udførelse
| hjuldiameter | 350 mm |
| Hjul bredde | 100 mm |
| Kapacitet | 430 mm |
| højde | 80 mm |
| tallerken | 250 x 200 mm |
| hulstørrelse | 210 x 160 mm |
| Hul Ø | 19 mm |
| 3000 kg |
Varenr.: 952930012058
Udførelse
| hjuldiameter | 400 mm |
| Hjul bredde | 100 mm |
| Kapacitet | 490 mm |
| højde | 92 mm |
| tallerken | 250 x 200 mm |
| hulstørrelse | 210 x 160 mm |
| Hul Ø | 19 mm |
| 3500 kg |
Varenr.: 952930012060
Udførelse
| hjuldiameter | 500 mm |
| Hjul bredde | 100 mm |
| Kapacitet | 600 mm |
| højde | 95 mm |
| tallerken | 250 x 200 mm |
| hulstørrelse | 210 x 160 mm |
| Hul Ø | 19 mm |
| 4500 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 227,00 |
| inkl. momsDKK 227,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Dette produkt er tilbehør til...
Bedømmelser
samlede anmeldelser
5.0 von 5.0 af stjerner
/
2 Anmeldelser
Bewertungsübersicht
| 5 stjerne |
|
(2) |
| 4 stjerne |
|
(0) |
| 3 stjerne |
|
(0) |
| 2 stjerne |
|
(0) |
| 1 stjerne |
|
(0) |
De fleste positiv bedømmelse vs. kritisk gennemgang
Mario Eckert
kører næsten alene
kommentarer kunde