Hulbånd LBV - galvaniseret stål - længde 10 m - bredde 12 til 27 mm - tykkelse 0,75 til 2,6 mm - pris pr. emballageenhed

Indsatsområde
  • Hulbåndet LBV med udstansede huller er velegnet som afstivnings-, forbindelses- eller fastgørelseselement.
Beskrivelse
  • Pladetykkelserne og plastkappen på hulbåndet gør det let at afkorte med en pladesaks.
  • Hulgeometrien på hulbåndet tillader gulvfastgørelse med fischer slagsøm ED.
Tekniske data
  • Materiale - stål DX51D+Z (materialenr. 1.0226) iht. DIN EN 10327
  • Længde - 10000 mm
  • Bredde - 12 til 27 mm
  • Tykkelse - 0,75 til 2,6 mm
  • Galvanisering - galvanisk forzinket
  • Beskyttelseskappe LBK - PE
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
Tykkelse
Bredde
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 857707954903
Udførelse
Tykkelse0,75 mm
Bredde12 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.087,98
(DKK 108,80 / stk.)
inkl. momsDKK 1.087,98
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 17,98
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857707955002
Udførelse
Tykkelse0,75 mm
Bredde17 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.189,79
(DKK 118,98 / stk.)
inkl. momsDKK 1.189,79
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 19,79
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857707955101
Udførelse
Tykkelse0,88 mm
Bredde25 mm
VE8 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.728,76
(DKK 216,10 / stk.)
inkl. momsDKK 1.728,76
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 28,76
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857707955301
Udførelse
Tykkelse2,6 mm
Bredde14 mm
VE10 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.962,51
(DKK 196,25 / stk.)
inkl. momsDKK 1.962,51
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 32,51
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857707955401
Udførelse
Tykkelse2,4 mm
Bredde19 mm
VE8 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.789,62
(DKK 223,70 / stk.)
inkl. momsDKK 1.789,62
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 29,62
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 857707955501
Udførelse
Tykkelse2,4 mm
Bredde27 mm
VE5 stk.
Produktsikkerhed
DKK 1.505,00
(DKK 301,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.505,00
plus DKK 120,00 fragt
Materialetillæg inkluderet: DKK 25,00
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Hulbånd LBK, Hulbånd LBV, fischer hulbånd, Klaus Fischer, Hulbånd, Stålbånd, Stålhulbånd, fischer hulbånd LBV 12, Gulvfastgørelse