360°- anskuelse
Fast hjul - polyurethanhjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 100 til 290 mm - bæreevne 150 til 400 kg
Indsatsområde
- De faste hjul er ideel til brug på tæpper, linoleum og glatte gulve.
- Hjulkroppen med kuglelejer er lavet af polyamid 6, den cylindriske bane er lavet af blå polyurethan med ca. 95° Shore A.
- Huset er lavet af galvaniseret stålplade.
- Valsen tilbyder høj lasteevne, lav slidstyrke og jævn gang.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale - polyurethan, ca. 95° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 35 til 60 mm
- Højde - 100 til 290 mm
- Plademål - 100 x 80 til 135 x 114 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 150 til 400 kg
| Fra DKK 131,00 |
| inkl. momsDKK 131,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (9)
grænse udvælgelse
Hjul Ø
Hjulbredde
Byggehøjde
Panelstørrelse
Hulstørrelse
Skruehul Ø
Bæreevne
Varenr.: 952910029796
Udførelse
| Hjul Ø | 80 mm |
| Hjulbredde | 35 mm |
| Byggehøjde | 100 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 150 kg |
Varenr.: 952910029797
Udførelse
| Hjul Ø | 100 mm |
| Hjulbredde | 35 mm |
| Byggehøjde | 125 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 180 kg |
Varenr.: 952910033327
Udførelse
| Hjul Ø | 100 mm |
| Hjulbredde | 35 mm |
| Byggehøjde | 128 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 110 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 180 kg |
Varenr.: 952910029798
Udførelse
| Hjul Ø | 125 mm |
| Hjulbredde | 40 mm |
| Byggehøjde | 155 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 225 kg |
Varenr.: 952910032272
Udførelse
| Hjul Ø | 125 mm |
| Hjulbredde | 40 mm |
| Byggehøjde | 155 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 110 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 225 kg |
Varenr.: 952910029799
Udførelse
| Hjul Ø | 150 mm |
| Hjulbredde | 45 mm |
| Byggehøjde | 185 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 114 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 300 kg |
Varenr.: 952910031690
Udførelse
| Hjul Ø | 160 mm |
| Hjulbredde | 45 mm |
| Byggehøjde | 190 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 113 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 300 kg |
Varenr.: 952910029800
Udførelse
| Hjul Ø | 200 mm |
| Hjulbredde | 50 mm |
| Byggehøjde | 235 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 114 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 400 kg |
Varenr.: 952910029801
Udførelse
| Hjul Ø | 250 mm |
| Hjulbredde | 60 mm |
| Byggehøjde | 290 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 114 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 400 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu