360°- anskuelse
Fast hjul - polyuretanhjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 108 til 297 mm - bæreevne 130 til 500 kg
Indsatsområde
- De faste hjul er ideelle til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Glidelejehjulhuset er lavet af polyamid 6, dækslet er lavet af blå polyurethan med ca. 95° Shore A.
- Det tunge hus er lavet af presset, galvaniseret stålplade.
- Valsen tilbyder høj lasteevne, lav slidstyrke og jævn gang.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale - polyurethan, ca. 95° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 35 til 60 mm
- Højde - 108 til 297 mm
- Plademål - 102 x 90 til 135 x 114 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 8,5 til 10,5 mm
- Belastningsevne - 130 til 500 kg
| Fra DKK 127,00 |
| inkl. momsDKK 127,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952920021217
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 108 mm |
| højde | 102 x 90 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 8,5 mm |
| Hul Ø | 130 kg |
Varenr.: 952920021218
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 128 mm |
| højde | 102 x 90 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 8,5 mm |
| Hul Ø | 150 kg |
Varenr.: 952920021219
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 102 x 90 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 8,5 mm |
| Hul Ø | 220 kg |
Varenr.: 952920021220
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| Kapacitet | 195 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 10,5 mm |
| Hul Ø | 300 kg |
Varenr.: 952920021221
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 245 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 10,5 mm |
| Hul Ø | 450 kg |
Varenr.: 952920023337
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 297 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 10,5 mm |
| Hul Ø | 500 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 67,00 |
| inkl. momsDKK 67,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu