360°- anskuelse
Fast hjul - polyamidhjul - glideleje - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 100 til 235 mm - bæreevne 150 til 350 kg
Indsatsområde
- De faste hjul er ideelt til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Glidelejehjulet med sfærisk bane er fremstillet udelukkende af polyamid 6. Polyamid kan absorbere og afgive fugt.
- Huset er lavet af galvaniseret stålplade.
- Rullen er brudsikker under tunge belastninger og har lav rullemodstand. Desuden er rullen designet til temperaturområder fra -40 til +90 °C.
- Hjulmateriale - polyamid 6
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 33 til 48 mm
- Højde - 100 til 235 mm
- Plademål - 105 x 80 til 135 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 150 til 350 kg
| Fra DKK 53,50 |
| inkl. momsDKK 53,50 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952913383300
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 33 mm |
| højde | 100 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 150 kg |
Varenr.: 952913383400
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 125 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 200 kg |
Varenr.: 952913383500
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 36 mm |
| højde | 155 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 200 kg |
Varenr.: 952913383600
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 185 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 300 kg |
Varenr.: 952913383700
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 48 mm |
| højde | 235 mm |
| Panel dimensioner | 135 x 110 mm |
| hulstørrelse | 100 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 11 mm |
| Kapacitet | 350 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu