360°- anskuelse
Fast hjul - med massivt gummihjul - hjul Ø 80 til 280 mm - konstruktionshøjde 100 til 320 mm - bæreevne 50 til 385 kg
Indsatsområde
- De faste hjul er ideelle til brug på fliser, parket, industrigulve og ujævne gulve.
- Massiv gummi er særligt velegnet til ujævne, hårde gulve på grund af sin bløde slidbane.
- Hjulhuset med rullelejer er lavet af stålplade, den sfæriske bane er lavet af sort, lugtfri standard massivgummi med ca. 80 til 85° Shore A.
- Huset er lavet af galvaniseret stålplade.
- Hjulet er stille og dæmper vibrationer pålideligt.
- Hjulkropmateriale - stålplade
- Slidbanemateriale - standard massiv gummi, ca. 80 til 85° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Hjuldiameter - 80 til 280 mm
- Hjulbredde - 25 til 70 mm
- Højde - 100 til 320 mm
- Plademål - 102 x 87 til 195 x 160 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 160 x 120 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 14 mm
- Belastningsevne - 50 til 385 kg
Diffusionen af blødgørere kan forårsage misfarvning af gulvet i kontakt.
| Fra DKK 56,00 |
| inkl. momsDKK 56,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (12)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Hul Ø
Varenr.: 952920029271
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 25 mm |
| Kapacitet | 100 mm |
| højde | 102 x 87 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 50 kg |
Varenr.: 952920029272
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| Kapacitet | 125 mm |
| højde | 102 x 87 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 70 kg |
Varenr.: 952920032436
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 30 mm |
| Kapacitet | 128 mm |
| højde | 135 x 110 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 70 kg |
Varenr.: 952920029273
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 102 x 87 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 100 kg |
Varenr.: 952920040071
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 38 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 77 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 100 kg |
Varenr.: 952920029820
Udførelse
| hjuldiameter | 140 mm |
| Hjul bredde | 37 mm |
| Kapacitet | 173 mm |
| højde | 115 x 85 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| hulstørrelse | 9 mm |
| Hul Ø | 120 kg |
Varenr.: 952920029274
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 190 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 135 kg |
Varenr.: 952920029823
Udførelse
| hjuldiameter | 180 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 210 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 170 kg |
Varenr.: 952920029275
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 235 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 205 kg |
Varenr.: 952920013733
Udførelse
| hjuldiameter | 225 mm |
| Hjul bredde | 55 mm |
| Kapacitet | 250 mm |
| højde | 150 x 110 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 250 kg |
Varenr.: 952920013739
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 60 mm |
| Kapacitet | 290 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| hulstørrelse | 11 mm |
| Hul Ø | 275 kg |
Varenr.: 952920013743
Udførelse
| hjuldiameter | 280 mm |
| Hjul bredde | 70 mm |
| Kapacitet | 320 mm |
| højde | 195 x 160 mm |
| Panel dimensioner | 160 x 120 mm |
| hulstørrelse | 14 mm |
| Hul Ø | 385 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu