360°- anskuelse
Fast hjul i rustfrit stål - polyurethanhjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 108 til 243 mm - bæreevne 150 til 500 kg
Indsatsområde
- Det kraftige faste hjul er ideelt til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Glidelejehjulhuset er lavet af polyamid 6, den cylindriske bane er lavet af blå polyurethan med ca. 95° Shore A.
- Det ekstra tunge etui er lavet af rustfrit stål.
- Rullen har en høj lasteevne, lav slidstyrke og kører jævnt på glatte gulve.
- Alle komponenter, inklusive akselskruen, er rustbestandige.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale - polyurethan, ca. 95° Shore A
- Urkassemateriale - rustfrit stål
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 35 til 50 mm
- Højde - 108 til 243 mm
- Plademål - 100 x 84 til 132 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 12 mm
- Belastningsevne - 150 til 500 kg
| Fra DKK 155,00 |
| inkl. momsDKK 155,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952932990900
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 108 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 84 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 150 kg |
Varenr.: 952932991000
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 128 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 84 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 200 kg |
Varenr.: 952932991100
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 156 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 84 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 250 kg |
Varenr.: 952932991200
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| højde | 195 mm |
| Panel dimensioner | 132 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 400 kg |
Varenr.: 952932991300
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 243 mm |
| Panel dimensioner | 132 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 500 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 67,00 |
| inkl. momsDKK 67,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu