360°- anskuelse
Fast hjul i rustfrit stål - polyamidhjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 108 til 243 mm - bæreevne 200 til 700 kg
Indsatsområde
- Det kraftige faste hjul er ideelt til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Hjulet med dobbelte kuglelejer og cylindrisk bane er lavet udelukkende af polyamid 6, kuglelejerne er lavet af rustfrit stål.
- Det ekstra tunge etui er lavet af rustfrit stål.
- Hjulet tilbyder høj kemisk resistens og brudstyrke under tunge belastninger. Derudover tilbyder hjulet lav rullemodstand og jævn kørsel på glatte gulve.
- Alle komponenter, inklusive akselskruen, er rustbestandige.
- Hjulmateriale - polyamid 6
- Urkassemateriale - rustfrit stål
- Lejer - 2 kuglelejer i rustfrit stål
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 35 til 50 mm
- Højde - 108 til 243 mm
- Plademål - 100 x 84 til 132 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 12 mm
- Belastningsevne - 200 til 700 kg
| Fra DKK 298,00 |
| inkl. momsDKK 298,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952932986400
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 108 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 84 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 200 kg |
Varenr.: 952932986500
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 128 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 84 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 300 kg |
Varenr.: 952932986600
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 156 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 84 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 300 kg |
Varenr.: 952932986700
Udførelse
| hjuldiameter | 150 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| højde | 195 mm |
| Panel dimensioner | 132 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 700 kg |
Varenr.: 952932986800
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 243 mm |
| Panel dimensioner | 132 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 700 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 124,00 |
| inkl. momsDKK 124,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu