360°- anskuelse
Fast hjul i rustfrit stål - polyamidhjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 108 til 240 mm - bæreevne 130 til 270 kg
Indsatsområde
- De faste hjul er ideelle til brug på tæpper, linoleum og glat beton.
- Glidelejehjulet er fremstillet udelukkende af polyamid 6. Polyamid kan absorbere og afgive fugt.
- Urkassen er lavet af kromnikkelstål.
- Rullen er brudsikker under høje belastninger, har lav rullemodstand og høj kemikalieresistens.
- Alle komponenter, inklusive akselskruen, er rustbestandige.
- Rullen er designet til temperaturområder fra -40 til +90 °C.
- Hjulmateriale - polyamid 6
- Urkassemateriale - kromnikkelstål
- Lejer - Glidelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 33 til 50 mm
- Højde - 108 til 240 mm
- Plademål - 100 x 80 til 130 x 106 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 8 til 12 mm
- Belastningsevne - 130 til 270 kg
Hjulet med et hjul Ø på 160 mm har en cylindrisk løbeflade, løbefladen på de andre hjul er sfærisk.
| Fra DKK 75,50 |
| inkl. momsDKK 75,50 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952922328400
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 33 mm |
| højde | 108 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 8 mm |
| Kapacitet | 130 kg |
Varenr.: 952922328600
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 128 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 8 mm |
| Kapacitet | 130 kg |
Varenr.: 952922328900
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 36 mm |
| højde | 155 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 80 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 10 mm |
| Kapacitet | 130 kg |
Varenr.: 952922329200
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 197 mm |
| Panel dimensioner | 130 x 106 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 270 kg |
Varenr.: 952922329400
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 240 mm |
| Panel dimensioner | 130 x 106 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 270 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 16,50 |
| inkl. momsDKK 16,50 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu