360°- anskuelse
Fast hjul i rustfrit stål - elastisk PU-hjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 108 til 243 mm - bæreevne 130 kg til 450 kg
Indsatsområde
- Det kraftige faste hjul er ideelt til brug på fliser, ru beton og ujævne gulve.
- Hjulkroppen med dobbelte kuglelejer er lavet af polyamid 6, den sfæriske bane er lavet af blå elastisk polyurethan med ca. 78° Shore A.
- Det ekstra tunge hus og kuglelejer er lavet af rustfrit stål.
- Den stødsikre rulle er yderst modstandsdygtig over for kemikalier, olier og fedtstoffer. Derudover tilbyder rullen en afsmitningsfri drift med minimal slid og lav rullemodstand.
- Alle rullens komponenter er rustbestandige.
- Hjulcentermateriale - Polyamid 6
- Slidbanemateriale - elastisk polyurethan, ca. 78° Shore A
- Urkassemateriale - rustfrit stål
- Lejer - 2 kuglelejer i rustfrit stål
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 35 til 50 mm
- Højde - 108 til 243 mm
- Plademål - 100 x 84 til 132 x 110 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 12 mm
- Belastningsevne - 130 til 450 kg
| Fra DKK 323,00 |
| inkl. momsDKK 323,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
højde
Panel dimensioner
hulstørrelse
Skrue-Ø
Kapacitet
Varenr.: 952932989400
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 108 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 84 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 130 kg |
Varenr.: 952932989500
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| højde | 128 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 84 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 180 kg |
Varenr.: 952932989600
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| højde | 156 mm |
| Panel dimensioner | 100 x 84 mm |
| hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skrue-Ø | 9 mm |
| Kapacitet | 200 kg |
Varenr.: 952932989700
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 45 mm |
| højde | 200 mm |
| Panel dimensioner | 132 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 300 kg |
Varenr.: 952932989800
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| højde | 243 mm |
| Panel dimensioner | 132 x 110 mm |
| hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skrue-Ø | 12 mm |
| Kapacitet | 450 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu