360°- anskuelse
Fast hjul - elastisk massivt gummihjul - hjul Ø 80 til 250 mm - konstruktionshøjde 100 til 290 mm - bæreevne 120 til 400 kg
Indsatsområde
- De faste hjul er ideelle til brug på fliser, parket, industrigulve og ujævne gulve.
- Massiv gummi er særligt velegnet til ujævne, hårde gulve på grund af sin bløde slidbane.
- Hjulkroppen med kuglelejer er lavet af støbt aluminium, den cylindriske bane er lavet af sort elastisk massivgummi med ca. 65° Shore A.
- Huset er lavet af galvaniseret stålplade.
- Rullen tilbyder høj elasticitet med lav rullemodstand.
- Hjulkropmateriale - støbt aluminium
- Slidbanemateriale - elastisk massiv gummi, ca. 65° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - Kuglelejer
- Hjuldiameter - 80 til 250 mm
- Hjulbredde - 38 til 50 mm
- Højde - 100 til 290 mm
- Plademål - 100 x 80 til 135 x 114 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 120 til 400 kg
| Fra DKK 107,00 |
| inkl. momsDKK 107,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (8)
grænse udvælgelse
hjuldiameter
Hjul bredde
Kapacitet
højde
Panel dimensioner
Hul Ø
hulstørrelse
Varenr.: 952920029687
Udførelse
| hjuldiameter | 80 mm |
| Hjul bredde | 35 mm |
| Kapacitet | 100 mm |
| højde | 100 x 80 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| hulstørrelse | 120 kg |
Varenr.: 952920029688
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 125 mm |
| højde | 100 x 80 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| hulstørrelse | 180 kg |
Varenr.: 952920016465
Udførelse
| hjuldiameter | 100 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 128 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| hulstørrelse | 180 kg |
Varenr.: 952920029689
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 100 x 80 mm |
| Panel dimensioner | 80 x 60 mm |
| Hul Ø | 9 mm |
| hulstørrelse | 200 kg |
Varenr.: 952920040513
Udførelse
| hjuldiameter | 125 mm |
| Hjul bredde | 40 mm |
| Kapacitet | 155 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| hulstørrelse | 200 kg |
Varenr.: 952920029690
Udførelse
| hjuldiameter | 160 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 190 mm |
| højde | 135 x 112 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| hulstørrelse | 300 kg |
Varenr.: 952920029691
Udførelse
| hjuldiameter | 200 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 235 mm |
| højde | 135 x 112 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| hulstørrelse | 400 kg |
Varenr.: 952920029692
Udførelse
| hjuldiameter | 250 mm |
| Hjul bredde | 50 mm |
| Kapacitet | 290 mm |
| højde | 135 x 114 mm |
| Panel dimensioner | 105 x 80 mm |
| Hul Ø | 11 mm |
| hulstørrelse | 400 kg |
Tilbehør til denne artikel
| Fra DKK 130,00 |
| inkl. momsDKK 130,00 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu