360°- anskuelse
Fast hjul - elastisk massivt gummihjul - hjul Ø 80 til 200 mm - konstruktionshøjde 100 til 235 mm - bæreevne 100 til 350 kg
Indsatsområde
- De faste hjul er ideelle til brug på fliser, parket, industrigulve og ujævne gulve.
- Elastisk massiv gummi er særligt velegnet til ujævne, hårde gulve på grund af sin bløde slidbane.
- Hjulhuset med rullelejer er lavet af plastik, den slidstærke, sfæriske bane er lavet af blå elastisk massivgummi med ca. 65° Shore A.
- Huset er lavet af galvaniseret stålplade.
- Rullen tilbyder en stille, ikke-mærkende drift og dæmper pålideligt vibrationer.
- Hjulkropmateriale - plastik
- Slidbanemateriale - elastisk massiv gummi, ca. 65° Shore A
- Husmateriale - galvaniseret stålplade
- Lejer - rullelejer
- Hjuldiameter - 80 til 200 mm
- Hjulbredde - 35 til 48 mm
- Højde - 100 til 235 mm
- Plademål - 100 x 80 til 135 x 114 mm
- Hulstørrelse - 80 x 60 til 105 x 80 mm
- Skruehulsdiameter - 9 til 11 mm
- Belastningsevne - 100 til 350 kg
| Fra DKK 80,80 |
| inkl. momsDKK 80,80 |
| plus DKK 120,00 fragt |
Udførelse (6)
grænse udvælgelse
Hjul Ø
Hjulbredde
Byggehøjde
Panelstørrelse
Hulstørrelse
Skruehul Ø
Bæreevne
Varenr.: 952920029641
Udførelse
| Hjul Ø | 80 mm |
| Hjulbredde | 35 mm |
| Byggehøjde | 100 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 100 kg |
Varenr.: 952920029642
Udførelse
| Hjul Ø | 100 mm |
| Hjulbredde | 36 mm |
| Byggehøjde | 125 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 125 kg |
Varenr.: 952920029643
Udførelse
| Hjul Ø | 125 mm |
| Hjulbredde | 36 mm |
| Byggehøjde | 155 mm |
| Panelstørrelse | 100 x 80 mm |
| Hulstørrelse | 80 x 60 mm |
| Skruehul Ø | 9 mm |
| Bæreevne | 200 kg |
Varenr.: 952920035488
Udførelse
| Hjul Ø | 125 mm |
| Hjulbredde | 36 mm |
| Byggehøjde | 155 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 114 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 77 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 200 kg |
Varenr.: 952920029644
Udførelse
| Hjul Ø | 160 mm |
| Hjulbredde | 48 mm |
| Byggehøjde | 190 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 114 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 300 kg |
Varenr.: 952920029645
Udførelse
| Hjul Ø | 200 mm |
| Hjulbredde | 48 mm |
| Byggehøjde | 235 mm |
| Panelstørrelse | 135 x 114 mm |
| Hulstørrelse | 105 x 80 mm |
| Skruehul Ø | 11 mm |
| Bæreevne | 350 kg |
Tilbehør til denne artikel
Bedømmelser
Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu