FESTO - SCK-KU - Skot-hurtigforskruning - Polymerudførelse - Nominel diameter 2,4 til 8 mm - VE 1/10 - Pris pr. VE

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • Skot-hurtigforskruningen anvendes til forbindelse og tilslutning af slanger.
Beskrivelse
  • Skot-hurtigforskruningen i polymerudførelse har en påsprøjtet tætningskant.
Tekniske data
  • Udførelse - Polymerudførelse
  • Materialehenvisning - Kobber- og PTFE-fri, RoHS-konform
  • Materiale hus - POM
  • Nominel diameter - 2,4 til 8 mm
  • Monteringsposition - vilkårlig
  • Driftstryk komplet temperaturområde - 0 til 10 bar
  • Omgivelsestemperatur - -10 til 60° C
  • Pneumatisk tilslutning 1 - til stiknippel indvendig diameter 3 til 9 mm, med møtrik
  • Samlet længde - 41 til 57 mm
  • Produktvægt - 4,3 til 20 g
  • VE - 1/10 stk.
  • Pris pr. VE
Udførelse (4)
grænse udvælgelse
Nominel diameter
Slange indvendig-Ø
Samlet længde
Vægt/stk.
VE
Anzeigen als liste Tabel
Artikel-nr. Nominel diameter Slange indvendig-Ø Samlet længde Vægt/stk. VE pris ex. moms
973024961000 2,4 mm 3 mm 41 mm 4,3 g 10 stk.
DKK 491,00
(DKK 49,10 / stk.)
inkl. momsDKK 491,00
plus DKK 120,00 fragt
973024961001 3,4 mm 4 mm 46 mm 6,2 g 10 stk.
DKK 573,00
(DKK 57,30 / stk.)
inkl. momsDKK 573,00
plus DKK 120,00 fragt
973024961002 5,3 mm 6 mm 48 mm 9,1 g 10 stk.
DKK 661,00
(DKK 66,10 / stk.)
inkl. momsDKK 661,00
plus DKK 120,00 fragt
973024961003 8 mm 9 mm 57 mm 20 g 1 stk.
DKK 78,70
inkl. momsDKK 78,70
plus DKK 120,00 fragt
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: Skot-hurtigforskruning, Skot-hurtigforskruning, FESTO Skot-hurtigforskruning, FESTO SCK-KU Skot-hurtigforskruning, FESTO SCK Skot-hurtigforskruning, SCK Skot-hurtigforskruning, Skot hurtigforskruning, Skot hurtigforskruning, Festo-originaldele, Originaldele, SCK-PK-3-KU, SCK-PK-4-KU, SCK-PK-6-KU, SCK-PK-9-KU, hurtigforskruning, hurtigforskruning, Skot-hurtigforbindelse, FESTO