FESTO - QSL-VO - L-stikforbinder - flammehæmmende - PBT-hus - nominel diameter 2,3 til 7,7 mm - pakke á 10 stk. - pris pr. pakke

(demo eksemplar)
Indsatsområde
  • L-stikforbinderen anvendes inden for pneumatik eller hydraulik til styring af luft, gas eller væsker.
Beskrivelse
  • L-stikforbinderen kan fungere i forskellige miljøer.
  • Forskruningen fås i forskellige nominelle diametre og tilslutningsmuligheder og kan anvendes både til smurt drift samt til brug med trykluft i henhold til ISO 8573-1:2010 og vand i henhold til producentens specifikationer.
Tekniske data
  • Materialehenvisning - RoHS-kompatibel
  • Materiale hus - PBT-forstærket
  • Brandtest materiale - UL94 V-0 (hus), UL94 V-0 (udløsering)
  • Konstruktionsstørrelse - Standard
  • Nominel diameter - 2,3 til 7,7 mm
  • Konstruktionsopbygning - Push-pull-princip
  • Driftstryk hele temperaturområdet - -0,95 til 10 bar
  • Maritim klassificering - se certifikat
  • Driftsmedium - trykluft iht. ISO 8573-1:2010 [7:-:-], vand iht. producent
  • Henvisning til drifts- og styremedium - smurt drift muligt
  • Korrosionsbestandighedsklasse KBK - 2 - moderat korrosionsbelastning
  • Omgivelsestemperatur - 0 til 60° C
  • Pneumatisk tilslutning 1 - til slange udvendig diameter 4 til 12 mm
  • Farve udløsering - sort
  • Produktvægt - 6,4 til 29,0 g
  • Pakke á 10 stk.
  • Pris pr. pakke
Udførelse (5)
grænse udvælgelse
Nominel diameter
Slange udvendig-Ø D1
Vægt/stykke
VE
Anzeigen als liste Tabel
Varenr.: 973424911000
Udførelse
Nominel diameter2,3 mm
Slange udvendig-Ø D14 mm
Vægt/stykke6,4 g
VE10 stk.
DKK 809,00
(DKK 80,90 / stk.)
inkl. momsDKK 809,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973424911001
Udførelse
Nominel diameter3,6 mm
Slange udvendig-Ø D16 mm
Vægt/stykke8,7 g
VE10 stk.
DKK 903,00
(DKK 90,30 / stk.)
inkl. momsDKK 903,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973424911002
Udførelse
Nominel diameter4,6 mm
Slange udvendig-Ø D18 mm
Vægt/stykke13,0 g
VE10 stk.
DKK 965,00
(DKK 96,50 / stk.)
inkl. momsDKK 965,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973424911003
Udførelse
Nominel diameter6,2 mm
Slange udvendig-Ø D110 mm
Vægt/stykke20,0 g
VE10 stk.
DKK 1.150,00
(DKK 115,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.150,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Varenr.: 973424911004
Udførelse
Nominel diameter7,7 mm
Slange udvendig-Ø D112 mm
Vægt/stykke29,0 g
VE10 stk.
DKK 1.270,00
(DKK 127,00 / stk.)
inkl. momsDKK 1.270,00
plus DKK 120,00 fragt
Leveringstid 2 - 5 hverdage
Bedømmelser


Der blev ikke afgivet en bedømmelse endnu
søgeord: L-stikforbinder, FESTO L-stikforbinder, FESTO QSL-VO L-stikforbinder, L-stikforbinder, L stikforbinder, Festo-originaldele, L-stikforbinder, L-stikforskruning, Originaldele, QSL-V0-10, QSL-V0-12, QSL-V0-4, QSL-V0-6, QSL-V0-8, stikforbinder, stikforskruning, T-stikforbinder, T-stikforskruning, stikforskruning, FESTO stikforskruning, FESTO